Reklama

IV edycja Charytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu drużynowego Kraina Bugu (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 28 sierpnia 2021
, godz. 07:00
28 sierpnia 2021 roku rusza IV edycja Charytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu drużynowego Kraina Bugu. Podlaskie tereny nadbużańskie, jak co roku, otwierają się na pomoc osobom niepełnosprawnym. Drużynowe składy to zarówno rodziny, jak i przedstawiciele firm.

Głównym celem wydarzenia jest pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzięki tym działaniom, osoby niepełnosprawne otrzymują szansę na normalne życie, wyjście poza margines społeczny, do którego wcześniej były spychane. Pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii i Siedlcach wziął się z chęci usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.

Trasa skupia się na terenach nadbużańskich. Pamiętajmy, że Bug to nie tylko rzeka, która zachowała swój naturalny charakter. To tradycyjne wielokulturowe wioski z barwną historią. Nadbużańskie dwory, pensjonaty oraz Zamek Janów Podlaski- wokół których ciągnie się trasa zawodów, to prawdziwe perły Podlasia.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wspólnota Arche, współorganizatorami Fundacja Leny Grochowskiej oraz Grupa Arche. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych oraz aktywizację zawodową.

Triathlon odbędzie się już po raz czwarty, a Paratriathlon po raz drugi, w którego skład drużynowy wchodzą osoby niepełnosprawne.

Trasa Triathlonu wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. Drużyny mogą składać się z 3 lub 4 osób. Dlaczego? Ponieważ w spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.
Paratriathloniści zmierzą się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim- 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski.

Natomiast w Triathlonie z Niemirowa wystartuje spływ kajakowy, a w Mielniku będzie miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartuje i zakończy się bieg oraz wyścig rowerowy.

Nagroda główna to 3x 3 000 zł w Triathlonie i Paratriathlonie, wartość całej puli nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Przygotowane zostaną strefy kibica dla rodzin, przyjaciół i fanów rozgrywek sportowych. Na terenie Zamku Janów Podlaski powstanie strefa relaksu, a dla dzieci w wieku 5-12 lat organizowane będą zawody biegowe na odcinkach 400 – 900 m, w zależności od kategorii wiekowej.

PROGRAM

PIĄTEK

19.00 – 21.00 – rejestracja zawodników w biurze zawodów – parking, namiot Arche

20.00 – koncert zespołu „Czeremszyna” w ramach obchodów 10-lecia Magazynu Kraina Bugu – centrum konferencyjno-bankietowe, poziom -2

SOBOTA

7.00 – 9.30 – Rejestracja zawodników w biurze zawodów – parking, namiot Arche

8.10 – Wyjazd kajakarzy do Gnojna I tura- lista drużyn zostanie umieszczona w biurze zawodów

8.30 – Oficjalne otwarcie Triathlonu
8.40 – Rozgrzewka dla zawodników – prowadzenie Lidia Chojecka
9.00 – START BIEG przez bramę historyczną
9.00 – 11.00 – Weryfikacja rowerów w biurze zawodów

9.10  – Wyjazd kajakarzy do Gnojna II tura – lista drużyn zostanie umieszczona w biurze zawodów

9.00 i 10:00- START KAJAKARZY w Gnojnie
10.15 – 11:15 – Biegi dla dzieci – BOISKO
11.00 – WYŚCIG KAJAKOWY na stawie – Paratriathlon
12.00 – START WYŚCIGU ROWEROWEGO przez bramę historyczną

12.15 – Konkurs dla dzieci – przy bramie startowej
18:00 – Gala rozdania nagród – wiata nad stawem
20:00 – Koncert finałowy Operacji Czysta Rzeka zespołu – Haydamaky oraz o 22.00 mini koncert dla rzeki Sviatyj – centrum konferencyjno-bankietowe, poziom -2

NIEDZIELA
11.00 – 18.00 – Festiwal Krainy Polskie –  wiata nad stawem
W programie: stoiska regionalne, pokazy, występy artystyczne, warsztaty kulinarne, pokaz Teatru tańca Caro Dance

Źródło: Arche S.A

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama