Reklama

Finał letniej edycji Operacji Czysta Rzeka na rzekach Wieprz, Bug i Krzna (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 29 sierpnia 2021
, godz. 09:00
W ostatni weekend wakacji Operacja Rzeka odbędzie się rzekach: Wieprz, Bug i Krzna. Lubelskie kolejny raz pojawia się na mapie akcji i kończy tegoroczną edycję. W ramach inicjatywy sprzątane jest 30 rzek w Polsce. Wolontariusze, przyjaciele i sympatycy akcji mogą jeszcze dołączyć na fina akcji w Janowie Podlaskim.

Letnia edycja dotyczy wyłącznie rzek. Sprzątanie wody odbywa się z poziomu canoe/kajaku. Akcje mają mniejszy zasięg niż wiosną i są całkowicie koordynowane przez Sztab Główny Operacji Rzeka. Cykl rozpoczął się z początkiem wakacji na rzekach Kostrzyń, Liwiec i Bug w woj. mazowieckim. W lipcu ekopatrol odwiedził już Podlasie i rzeki Nurzec, Narwię i Biebrzę, Podkarpacie – rzeki San, Wisłok i Tanew, Wielkopolskę i Lubuskie z rzekami Warta, Noteć i Obra, Świętokrzyskie z rzekami Kamienna, Świślina i Nida oraz Lubelskie z rzekami Biała Łada, Wieprz i Bukowa. W sierpniu spływy porządkowe odbyły się na Dolnym Śląsku (Odra, Bóbr i Kwisa) i podczas największego spływu kajakowego na Bugu. Dwa tygodnie temu akcja odbyła się na Mazurach (Krutynia) i Suwalszczyźnie (Czarna Hańczą, Rospuda), a w miniony weekend na Wiśle, Policy i Świdrze na Mazowszu.

W trakcie wakacji Operacja Rzeka odwiedziła także wydarzenia kulturalno-rozrywkowe: Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko w Gorajcu, Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, Festiwal Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej oraz festiwal Cieszfanów oraz największy spływ „500 kajaków”.

To już ostatni weekend naszych letnich spływów porządkowych. Będziemy sprzątać na Wieprzu, Bugu i Krznie. Wtedy też odbędzie się finał akcji w Janowie Podlaskim, na który serdecznie zapraszamy. Podsumujemy tegoroczną edycję Operacji Czysta Rzeka z artystycznym akcentem. Wystąpią Haydamaky oraz odbędzie się mini koncert dla rzeki projektu Sviatyj” – mówi Daniel Parol, jeden z pomysłodawców i organizator Operacji Czysta Rzeka.

Finał Operacji Czysta Rzeka odbędzie się 28 sierpnia za Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Wstęp na wydarzenie będzie możliwy tylko dla osób zarejestrowanych i posiadających bezpłatną elektroniczną wejściówkę, którą można pobrać pod linkiem: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/873329-3. Liczba miejsc ograniczona.

Rozkład jazdy podczas weekendu:

27.08.2021
rzeka Wieprz: trasa Serock – Bożniewice

28.08.2021
rzeka Bug: trasa Niemirów – Mielnik (trasa Triathlonu Krainy Bugu)

29.08.2021
rzeka Krzna: Porosiuki – rzeka Rudka (Stajnia Rudka)

Serdecznie zapraszamy na finał akcji do Janowa Podlaskiego oraz na nasze weekendowe spływy. W celu potwierdzenia obecności proszę o kontakt ze mną: [email protected] lub po telefonem 609900492.

W razie jakichkolwiek pytań o akcję, proszę również o kontakt ze mną lub z Danielem Parolem 501 065 988, który bierze udział w spływie sobotnim podczas Triathlonu Kraina Bugu.

Zapraszam też na nasze kanały:

FB: https://fb.watch/7CZNU0dPvk/
YouTube: https://youtu.be/K3UgpMdx0jg

materiał: Czysta Rzeka
tekst i zdjęcia: Izabela Sałamacha Rzeczniczka prasowa akcji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama