Reklama

Gm. Międzyrzec Podlaski: Uwaga! Przerwa w dostawie wody

Gminny Zespół Usług Komunalnych w Międzyrzecu Podlaskim informuje, że w dniach 26-27 sierpnia 2021 roku (czwartek-piątek) w godzinach od 8.00 do godz. 16.00 prowadzone będą prace modernizacyjne na gminnej sieci wodociągowej (budowa 15 punktów pomiarowych).

Prace te spowodują przerwę w dostawie wody w miejscowościach zaopatrywanych z ujęcia w Halasach, tj. Łuniewie, Krzewicy, Krzymoszycach, Wólce Krzymowskiej, Tuliłowie. Po ponownym uruchomieniu dostawy wody może nastąpić nieznaczne, okresowe pogorszenie jakości wody poprzez zmętnienie.

Z uwagi na potrzebę dezynfekcji woda na ujęciach poddawana jest chlorowaniu. Chlor wprowadzany jest do wody w postaci podchlorynu sodu (posiadający atest PZH) w ilościach minimalnych, nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Stężenie chloru będzie kontrolowane w zakresie zgodności z obowiązującymi normami.

Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych nie powodujących  zagrożeń natury zdrowotnej.

Woda jest przydatna do spożycia dla ludzi i zwierząt.

W przypadku braku dalszej potrzeby dezynfekcji (poprawne wyniki badań bakteriologicznych), zostanie przekazana informacja o jej zaprzestaniu.

 

Tekst: UG w Międzyrzecu Podlaskim
Zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama