Reklama

Kryminałki: 19-Latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. W aucie oraz miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili marihuanę która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 380 porcji tych środków. Młodzieniec usłyszał też zarzut udzielania narkotyków. Wobec nastolatka zastosowany został dozór Policji. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę bialscy patrolowcy, na jednym z parkingów, zauważyli auto, a w nim młodych ludzi, którzy na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności, w samochodzie użytkowanym przez 19-letniego mieszkańca gminy Stara Kornica, policjanci ujawnili plastykowy pojemnik, a w nim woreczki foliowe z zapięciem strunowym. Wewnątrz znajdował się zielony susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to marihuana. Sprawą zajęli się bialscy kryminalni.

Narkotyki ujawnione zostały też w miejscu zamieszkania 19-latka. Podczas tych działań policjanci bialskiej komendy wspierani byli przez funkcjonariuszy z Łosic. Zabezpieczone łącznie środki wystarczyłyby do sporządzenia ponad 380 porcji dealerskich tych narkotyków. Nastolatek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodzieńcowi zarzutów prokuratorskich. Odpowiadał będzie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie narkotyków. Wczoraj wobec nastolatka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama