Reklama

Województwo: Ruszają spotkania w powiatach w ramach konsultacji projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się dziś w lubelskim ratuszu. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne bierze w nim udział ograniczona liczba uczestników.  Wydarzenie jest transmitowane on-line na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin: https://lublin.eu/komunikaty/konsultacje-spoleczne-dot-projektu-programu-fundusze-europejskie-dla-lubelskiego-2021-2027,1292,74,1.html

Zachęcam Państwa do udziału w konsultacjach. Chcemy wsłuchać się w głos samorządowców, ponieważ zależy nam, aby nowy program wypełnił potrzeby mieszkańców naszego regionu – powiedział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Konsultacje projektu programu

W środę, 28 lipca br. odbyła się konferencja inaugurująca konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Przedstawiono najważniejsze elementy założeń programu regionalnego na lata 2021-2027. Już w trakcie konferencji przekazano informację o organizacji szeregu spotkań, poświęconych nowemu programowi. Konsultacje potrwają do 30 września br.

24 spotkania w 3 tygodnie

Od dziś do 3 września br. pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie będą prezentowali założenia projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. W tym terminie, dzięki uprzejmości władz powiatów i miast na prawach powiatu, zorganizowanych zostanie w sumie 24 spotkań (na ten moment będą się odbywały stacjonarnie):

1

Powiat Lubartowski

18 sierpnia

2

Powiat Świdnicki

18 sierpnia

3

Lublin

18 sierpnia

4

Powiat Łukowski

23 sierpnia

5

Powiat Radzyński

23 sierpnia

6

Powiat Krasnostawski

26 sierpnia

7

Powiat Chełmski

26 sierpnia

8

Powiat Biłgorajski

26 sierpnia

9

Powiat Włodawski

27 sierpnia

10

Powiat Łęczyński

27 sierpnia

11

Powiat Parczewski

27 sierpnia

12

Powiat Puławski

30 sierpnia

13

Powiat Tomaszowski

30 sierpnia

14

Powiat Kraśnicki

31 sierpnia

15

Powiat Janowski

31 sierpnia

16

Powiat Opolski

31 sierpnia

17

Biała Podlaska

2 września

18

Powiat Bialski

2 września

19

Powiat Lubelski

2 września

20

Zamość

3 września

21

Powiat Zamojski

3 września

22

Powiat Hrubieszowski

3 września

23

Chełm

15 września

24

Powiat Rycki

16 września

 

Porozmawiają o przyszłych Funduszach Europejskich

Spotkania zakładają przedstawienie projektu programu Fundusze Europejskie
dla Lubelskiego 2021-2027 z podziałem na trzy części (z uwzględnieniem wszystkich jego priorytetów). Pierwsza pozwoli na otwarcie spotkania i powitanie gości przez gospodarza miejsca. Znajdzie się w niej również omówienie przez przedstawiciela Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego obszarów ujętych w programie z uwzględnieniem podstawowych założeń konsultowanego dokumentu.

Druga część, prezentowana będzie przez pracowników Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości oraz Departamentu Wdrażania EFRR Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, dotyczyć ona  będzie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w tym:

  • badań i Innowacji oraz transformacji gospodarczej i cyfrowej (Priorytet I Badania naukowe i innowacje; Priorytet II transformacja gospodarcza i Cyfrowa),
  • środowiska i transportu (Priorytet III Ochrona środowiska i klimatu; Priorytet IV Efektywne wykorzystanie energii; Priorytet V Zrównoważony system transportu),
  • infrastruktury społecznej (Priorytet VI Rozwój infrastruktury społecznej i zdrowotnej),
  • rozwoju zrównoważonego terytorialnie (Priorytet X Rozwój zrównoważony terytorialnie).

Trzecia dotyczyć będzie wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego +. Prezentować ją będą pracownicy Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, a ich wystąpienia odnosić się będą do szeroko pojętego kapitału ludzkiego, tj. potrzeb rynku pracy, włączenia społecznego oraz edukacji (Priorytet VII Zwiększanie spójności społecznej, Priorytet VIII Zaspokajanie potrzeb rynku pracy; Priorytet IX Lepsza edukacja). W trakcie spotkań zaplanowana jest również dyskusja z uczestnikami.

Więcej informacji o konsultacjach programu można zasięgnąć pod numerem telefonu: 81 47 81 461.

 

Tekst / zdjęcie: Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama