Reklama

Sarnaki: Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” (galeria)

Od 6 do 8 sierpnia w Gminie Sarnaki odbywał się już po raz drugi Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA. Wydarzenie zgromadziło wielu widzów tych małych i tych dużych, których nie wystraszyła nawet kapryśna aura.

Festiwal rozpoczął się w piątek 6 sierpnia i z powodu opadów deszczu został przeniesiony na ten dzień do budynku Szkoły Podstawowej w Sarnakach. W programie festiwalu znalazły się takie formy teatralne jak spektakle lalkowe, spektakle oparte na pantomimie, teatry uliczne takie jak fireshow czy klaunada. Publiczność spotkała się z artystami, którzy przyjechali do Sarnak z różnych stron Polski np. Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Jeleniej Góry, Białej Podlaskiej, Jaworzna czy Warszawy. Łącznie wystąpiło 9 zespołów teatralnych, które zagrały 13 spektakli.

Dzieci z dużym zaangażowaniem śledziły losy bohaterów i chętnie wchodziły w interakcje z aktorami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lalkarsko-teatralne oraz plastyczno-lalkarskiej. Na pierwszych, prowadzonych przez grupę O!Teatr dzieci miały możliwość poznać profesjonalne lalki oraz spróbować je animować. Natomiast na warsztatach plastyczno-lalkarskich mogły prostymi sposobami same zbudować lalki, wykorzystując drewniane łyżki czy też skarpetki. Podczas festiwalu odbył się również koncert ponadczasowych przebojów dla dzieci, w którym bardzo chętnie uczestniczyły dzieci oraz ich opiekunowie, przypominając sobie przeboje z własnego dzieciństwa.

W programie festiwalu znalazł się również spektakl dla widzów dorosłych i była to komedia Williama Szekspira przedstawiona w formie teatru pacynkowego. Festiwal odbywał się w trzech miejscowościach: Sarnakach, Mierzwicach i Serpelicach. Festiwal zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach a współorganizatorem była Gmina Sarnaki.

W przygotowaniach wspierali organizatorów Partnerzy czyli Szkoła Podstawowa w Sarnakach, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach, Przedszkole Samorządowe w Sarnakach, OSP Sarnaki, OSP Mierzwice, KGW Mierzwice , Stowarzyszenie Przyjazne Mierzwice nad Bugiem, Sołectwo Sarnaki.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

materiał: Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach
tekst i zdjęcia: Magdalena Rudnik Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Magdalena Rudnik Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama