Reklama

Kryminałki: Przywłaszczony telefon i seria oszustw internetowych

Biała Podlaska: Przywłaszczenie zagubionego w autobusie telefonu komórkowego. // Międzyrzec Podlaski: Mieszkaniec oszukany za pomocą strony internetowej podczas zakupu mebli ogrodowych. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas sprzedaży plecaka dziecięcego za pośrednictwem internetu. // Biała Podlaska: Z rachunku bankowego pokrzywdzone dokonano transakcji bezgotówkowej po uprzednim nieautoryzowanym wpłynięciu na automatyczne przetwarzanie danych karty bankomatowej. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca podając się za pracownika Biura Informacji Kredytowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał oszustwa na szkodę mieszkanki miasta.

17.08.2021r. BIAŁA PODLASKA
Nieustalony sprawca dokonał przywłaszczenia zagubionego w autobusie telefonu komórkowego na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

29.07.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI,
Nieznany sprawca, za pośrednictwem strony internetowej sklepu, doprowadził mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, w ten sposób, że zaoferował sprzedaż mebli ogrodowych, gdzie po wpłacie pieniędzy na podany rachunek bankowy sprzedający nie przesłał kupującemu towaru, strona sklepu internetowego została zamknięta a kontakt ze sprzedającym zerwany. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

17.08.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkańca miasta do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że podczas sprzedaży przez jego żonę plecaka dziecięcego, sprawca złożył ofertę kupna tego przedmiotu, po czym sprzedający otrzymał wiadomość za pośrednictwem komunikatora internetowego wraz z linkiem, poprzez który pokrzywdzony zgodnie z żądaniem kupującego podał dane do swojej karty bankomatowej i kod CVC, czym autoryzował przelew. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.08.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał oszustwa na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej w ten sposób, że bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych informatycznych karty bankowej, w wyniku czego z rachunku bankowego pokrzywdzonej dokonano transakcji bezgotówkowej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.08.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca podający się w rozmowie telefonicznej za pracownika Biura Informacji Kredytowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał oszustwa na szkodę mieszkanki miasta w ten sposób, że wprowadził ją w błąd co do zaciągnięcia kredytu na jej osobę, w wyniku czego pokrzywdzona przesłała kod blik, który sprawca wykorzystał do wypłaty gotówki z jej rachunku bankowego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama