Reklama

Będzie trudniej niż na Euro 2020? Szanse reprezentacji Polski w walce o awans na Mundial 2022

Minione Euro 2020 było trzecią z rzędu odsłoną piłkarskich Mistrzostw Europy, na których wystąpiła reprezentacja Polski. Niestety, nasi zawodnicy nie mogą pochwalić się równie dobrym bilansem pod względem występów na Mistrzostwach Świata. Co prawda, reprezentacja Polski brała udział w ostatnim Mundialu 2018. Jednak polskich piłkarzy zabrakło w Brazylii (2014) oraz w RPA (2010). Dlatego kibice bardzo liczą na awans reprezentacji Polski do MŚ 2022, które odbędą się w Katarze. Jednak już teraz wiadomo, że uzyskanie takiego awansu będzie naprawdę trudne. Jakie są obecne perspektywy reprezentacji Polski?

Mundial 2022 – zasady kwalifikacji

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się według standardowego schematu. Oznacza to, że na mundialu wystąpią łącznie 32 reprezentacje. Wszyscy uczestnicy (z wyjątkiem gospodarza imprezy) zostaną wyłonieni w trakcie turnieju kwalifikacyjnego.

Przyjęte regulacje zakładają, że na Mundialu 2022 może wystąpić tylko 13 reprezentacji z krajów Starego Kontynentu. Sam schemat kwalifikacji w strukturach UEFA jest dość skomplikowany. Na początku wszystkie reprezentacje będą rywalizować ze sobą podczas fazy grupowej kwalifikacji. Bezpośredni awans na MŚ wywalczą te zespoły, które zajmą pierwsze miejsce w swoich grupach. Natomiast wszystkie drużyny z drugich miejsc zostaną automatycznie zakwalifikowane do baraży. Co ciekawe, prawo do występu w barażach będzie przysługiwać również zwycięzcom grup w Lidze Narodów. Łącznie w barażach wystąpi 12 reprezentacji, które będą rywalizować o trzy pozostałe miejsca.

Czy reprezentacja Polski wywalczy awans na MŚ 2022?

Reprezentacja Polski znalazła się w eliminacyjnej grupie I wraz z reprezentacjami: Anglii, Węgier, Andory, Albanii oraz San Marino. Już po losowaniu było wiadomo, że to Anglicy są faworytami do wygrania grupy. Rzeczywiście do tej pory podopiecznym Garetha Southgate’a udało się wygrać we wszystkich spotkaniach grupowych. To sprawia, że Anglicy z kompletem punktów zajmują fotel lidera.

Tym samym eksperci są zgodni, że Anglikom trudno będzie odebrać bezpośredni awans. Co więc mogą zrobić reprezentanci Polski? W tej sytuacji najbardziej realnym celem wydaje się zajęcie 2. miejsca w grupie I. Dzięki temu Polacy będą mogli liczyć na wywalczenie awansu podczas meczów barażowych.

Na ten moment reprezentacja Polski zajmuje 4. miejsce w grupie z dorobkiem 4 punktów. Niemniej już we wrześniu nasi piłkarze zagrają z reprezentacją Albanii. Zwycięstwo w tym meczu zapewni nam awans na 3. lokatę i zrównanie się punktami z reprezentacją Węgier.

Sama kwestia awansu do baraży najprawdopodobniej rozstrzygnie się pomiędzy reprezentacjami Węgier i Polski. Toteż dla Polaków absolutnie kluczowe będą następne spotkania. Najpierw nasi reprezentanci muszą wygrać z Albanią i San Marino. Następnie w rundzie rewanżowej pomocne będzie „urwanie punktów” w meczu przeciwko reprezentacji Anglii. Z kolei 15 listopada w Warszawie odbędzie się ostatni mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Węgier. Nie wykluczone, że właśnie to spotkanie przesądzi o awansie do baraży.

Z okazji nadchodzących meczów bukmacher STS, czyli oficjalny sponsor reprezentacji Polski, przygotował specjalną ofertę. Nowi gracze mogą wykorzystać kod bonusowy, który zapewni im dodatkowe korzyści przy zakładaniu konta.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama