Reklama

Siedlce: Bezpieczna przestrzeń dla pokrzywdzonych

Przez cały rok, 6 dni w tygodniu, ponad 660 osób pokrzywdzonych przestępstwem korzysta z pomocy specjalistów w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach, prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Dziś ośrodek jest już po remoncie i doposażeniu. Dzięki temu, na każdego z potrzebujących, czeka bezpieczna nowoczesna przestrzeń, sprzyjająca udzielaniu pomocy i wsparcia.

Siedlecka Caritas od 6 lat prowadzi Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach oraz sześć Lokalnych Punktów Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie województwa mazowieckiego (w Łosicach, Pilawie, Sokołowie Podlaskim, Mińsku Mazowieckim, Węgrowie i Zbuczynie).

Kompleksowe działania ukierunkowane są na niwelowanie skutków doświadczanych przestępstw oraz pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, związanych i bezpośrednio wynikających z przestępstwa. Oferta ośrodka jest odpowiedzią na bariery z jakimi borykają się osoby pokrzywdzone lub/i osoby najbliższe i świadkowie.

W ośrodku świadczona jest pomoc dla dzieci i dorosłych w przypadku przemocy, kradzieży, nie alimentacji, rozbojów, wypadków komunikacyjnych, lichwy, przestępstw na tle seksualnym i innych przestępstw.

Miejsce, gdzie przyjmowane były dotychczas osoby pokrzywdzone, wymagało jednak remontu. Chodziło o to, aby było nie tylko estetycznie, ale też praktycznie. Część środków zebrano podczas akcji #REMONTUJ OPPP i kampanii „Kilometry Dobra”. W rezultacie przestrzeń przeszła wiele zmian. Dzięki wykuciu nowych drzwi ośrodek łatwiej zauważyć, kiedy poszukuje się go po raz pierwszy. Zmiana układu pomieszczeń pozwala na przyjmowanie klientów ośrodka przez kilku specjalistów jednocześnie oraz wygodny kontakt z osobą pierwszego kontaktu już na wejściu. Wymienione drzwi (na akustyczne) oraz nowe podłogi w 5 pokojach specjalistów i ciągach komunikacyjnych dają poczucie wyciszenia, bezpieczeństwa i dyskrecji. Odświeżone ściany, obrazy i kwiaty pozwalają się zrelaksować na czas wizyty w ośrodku. Częściowa wymiana instalacji elektrycznej daje możliwość pracy również w godzinach wieczornych lub w porze zimowej, kiedy na dworze szybko robi się ciemno. Osobom odwiedzającym ośrodek podobają się również wygodne meble, na których aż miło usiąść, by nabrać sił do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Caritas Diecezji Siedleckiej dziękuje wszystkim Dobroczyńcom za wsparcie finansowe remontu.

Kontakt: Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach, ul. Budowlana 1, I piętro, tel. 500-566-881, tel. (25) 640-71-30.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama