Reklama

Biała Podlaska: Znalazł sporą gotówkę i powiadomił policjantów – dziękujemy za uczciwość!

Dzięki postawie 37-latka z gminy Konstantynów, 10 tysięcy złotych wróciło do właściciela. Mężczyzna znalazł plik banknotów na parkingu jednego z bialskich marketów. Natychmiast powiadomił stróżów prawa oczekując na miejscu zdarzenia. Po chwili zauważył właściciela, któremu w obecności policjantów przekazał gotówkę. Dziękujemy znalazcy za uczciwość i godną naśladowania postawę.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że 37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, pod jednym z bialskich marketów znalazł plik pieniędzy. Natychmiast powiadomił o tym stróżów prawa. Po chwili skontaktował się ponownie twierdząc, że znalazł się właściciel gotówki.

W trakcie rozmowy z mundurowymi zgłaszający oświadczył, że idąc do swojego samochodu, zauważył na parkingu leżącą gotówkę. Nie liczył jej, za to od razu postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Po chwili zauważył nieznajomego, który chodził po parkingu wyraźnie czegoś szukając. Był to właściciel pieniędzy, który potwierdził, jaką sumę zgubił. Było to 10 tysięcy złotych. Właścicielem gotówki okazał się mieszkaniec gminy Janów Podlaski.

W obecności policjantów 37-latek przekazał pieniądze właścicielowi, który nie krył swojego zadowolenia. Dziękujemy znalazcy za uczciwość i godną naśladowania postawę.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama