Reklama

Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami koloniady

Wakacje w pełni. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas by przypominać najmłodszych i nieco starszym mieszkańcom powiatu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Podczas pogadanki dzieci miały również okazję by obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych, w tym walizkę technika kryminalistyki.

Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas na przybliżenie mieszkańcom powiatu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wczoraj okazją ku temu było spotkanie z uczestnikami Koloniady „Smart Kids”. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie zarówno nad zbiornikami wodnymi, w górach, a także podczas wypoczynku w domu.

Nie zabrakło też informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wiedzą teraz jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci uświadamiali najmłodszym z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominali jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Był również czas by obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie oraz przymierzyć policyjne gadżety. Na wczorajsze spotkanie policjanci przygotowali dodatkową atrakcję-walizkę kryminalistyczną. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama