Reklama

Wisznice: Aktywnie na pograniczu. Międzynarodowe wymiany młodzieży (galeria)

W lipcu w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbyły się cztery międzynarodowe wymiany młodzieży. Dwie z nich odbyły się w ramach Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, pierwsza pod hasłem „Młodzież jako siła napędowa społeczeństwa”.

Młodzi ludzie z Wisznic i Zachodniej Ukrainy wspólnie zastanawiali się nad możliwościami partycypacji młodzieży w życiu publicznym i wprowadzania zmian w swoim środowisku lokalnym. Uczestnicy wzięli udział w dwóch spływach kajakowych: po Zielawie i po Bugu, dzięki czemu mogli poznać walory przyrodnicze oraz zwiedzili Lublin. Druga polsko-ukraińska wymiana również dotyczyła aktywności młodych ludzi i przebiegała pod hasłem „ParticipACTION: boost youth participation and entrepreneurship”.

Kolejne wymiany odbyły się w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pierwsza nosiła tytuł „TolerAnts”. Młodzież z Wisznic i Litwy podjęła refleksję na temat tolerancji w relacjach społecznych i międzykulturowych. Druga, pod hasłem „Poland and Lithuania: business up! covid down!”.

Wymiany odbyły się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Aktywne Pogranicze” z Żeszczynki oraz Fundacją „Zielony Słoń” z Lublina.

Tekst / zdjęcia: LO w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama