Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Sport: Drugi Turniej Pucharu Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach

Drugi turniej z cyklu Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach rozegrano 1 sierpnia 2021 r. w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W zawodach wystartowało 26 szachistów z woj. lubelskiego i mazowieckiego.

Podobnie jak w pierwszym turnieju klasyfikację „poen” zdominowali szachiści z Mazowsza. Pierwsze miejsce z dorobkiem 8,5 pkt. z dziewięciu partii zajął Tomasz Lewandowski reprezentujący KS Legionowa Legionowo. Drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności: Konrad Szczygieł i Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki.

W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Natalia Pawluczyk przed Michaliną Wasiluk i Julią Golec. Najlepszym juniorem do lat 14 został Dawid Dobosiewicz. Wyprzedził on swojego brata Krzysztofa i Kuba Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.

W klasyfikacji młodzików do lat 10 nie miał konkurentów Mihail Smerachanski z naszego klubu. W klasyfikacji młodziczek zwyciężyła Ewa Dąbrowska reprezentująca UKS Czternasta Warszawa przed Hanią Korpysz – MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Zwycięzcy klasyfikacji „open” otrzymali nagrody finansowe, natomiast juniorzy i młodzicy medale oraz dyplomy.

Sponsorem Głównym cyklu czterech turniejów jest firma ciastkarska Dr Gerard, natomiast Sponsorem Wspierającym Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim.

Następny turniej cyklu zaplanowano na 29 sierpnia 2021 r. Wszystkich szachistów organizator zaprasza do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Początek turnieju o godz. 9.45.

Tekst / zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak