Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Kolejny nietrzeźwy zatrzymany na drodze krajowej. pędził z prędkością ponad 140 km/h

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki zatrzymali 41-latka, który na „krajowej dwójce” pędził ponad 140 km/h. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. „Amator jazdy na podwójnym gazie” musi liczyć się również z konsekwencjami finansowymi.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Wczoraj po godzinie 11.00 na „krajowej dwójce” zauważyli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Audi pędziło ponad 140 km/h. W miejscowości Rogoźniczka samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że za kierownicą siedzi 41-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca, który swym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych użytkowników drogi, poniesie surowe konsekwencje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymanie prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat i wysoka grzywna. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama