Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Przekroczył dozwoloną prędkość, w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki, zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości. Szybko jednak okazało się, że siedzący za kółkiem 34-latek odpowie również za przestępstwo. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Apelujemy o rozwagę przypominając, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych użytkowników dróg.

Wczoraj przed południem policjanci bialskiej drogówki zauważyli kierowcę, który jadąc „krajową dwójką” przekroczył dozwolona prędkość. Poczynania kierowcy toyoty uwiecznił policyjny rejestrator. W miejscowości Styrzyniec mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie poważniejsze przewinienie. Mundurowi wyczuli od 34-latka silną woń alkoholu, a urządzenie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama