Ogłoszenie

Reklama

Gminna potańcówka na dechach w Zaściankach (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 sierpnia 2021
, godz. 19:00
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim zaprasza na drugie warsztaty i potańcówkę, realizowane w ramach projektu "Gminna potańcówka na dechach". Wstęp na warsztaty i potańcówkę jest wolny, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia o godz. 19:00 w Zaściankach. 
Do tańca zagrają: mistrz Zdzisław Marczuk – skrzypek, harmonista, bębnista, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”
 
Paulina Jakoniuk – skrzypaczka z miejscowości Zabuże nad Bugiem, laureatka III miejsca w kategorii instrumentalistów na 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską, wielokrotna uczestniczka Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, gdzie zdobywała nagrody i wyróżnienia. Paulina Jakoniuk jest uczennicą Zdzisława Marczuka – naukę u mistrza rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka
 
Podczas warsztatów poznacie tańce tradycyjne, jak „łysy”, „kozak”, „tupacz”, „śpiuch” oraz oczywiście polki, oberki i walczyki, przy których bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie. Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji „Z przytupem”.
 

– Wielopokoleniowość jest jedną z przyczyn, przez które kochamy świat kultury tradycyjnej. Śpieszymy do Was z informacją o namiocie animacyjnym, jaki pojawi się na najbliższym spotkaniu osobom, które przybędą ze swoimi pociechami, chcemy ułatwić skupienie się na tańcach i treściach warsztatowych – możecie mieć pewność, że wykwalifikowani animatorzy z kadry GOK Międzyrzec Podlaski zagospodarują czas Waszym dzieciom. W ofercie kącika animacyjnego pojawią się także dawne zabawy podwórkowe – zachęcają organizatorzy. 

Wydarzenie na Facebooku >>> link

***

Projekt dofinansowany w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021” Narodowego Centrum Kultury

Źródło / grafika: GOK w Międzyrzecu Podlaskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama