Reklama

Terespol: Z fałszywym „prawkiem” do odprawy granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Rosji, którzy przedstawili podczas kontroli granicznej fałszywe prawa jazdy. Od początku roku ujawniliśmy już prawie 100 fałszywych praw jazdy.

W poniedziałek (26 lipca br.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym z kraju, do odprawy granicznej stawił się 45-letni obywatel Rosji. Kierowca forda, podczas prowadzonej kontroli, posłużył się prawem jazdy, które w ocenie funkcjonariusza SG różniło się od oryginału. Szczegółowe badania dokumentu potwierdziły podejrzenia mundurowego. Prawo jazdy okazało się być fałszywe. Jeszcze tego samego dnia, również na tym przejściu granicznym, próbował wyjechać z Polski 41-letni obywatel Rosji. Podróżujący lexusem mężczyzna, również posłużył się podczas kontroli granicznej prawem jazdy, które okazało się być fałszywe. Obaj „kierowcy” zostali  zatrzymani a w ich sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, dotyczące posługiwania się fałszywym dokumentem (art. 270 par. 1 kk.).

Tylko w tym roku funkcjonariusze NOSG, ujawnili już prawie 100 fałszywych praw jazdy ( w ubiegłym roku zatrzymano ich 153 szt.). Obok „oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca”, są to najczęściej podrabiane dokumenty, które później przedstawiane są podczas kontroli granicznych.  Większość zatrzymanych praw jazdy to „fałszywki” dokumentów, w których niejednokrotnie zawarte są uprawnienia do kierowania wszystkimi kategoriami pojazdów. Posługiwanie się przy prowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli fałszywymi dokumentami jest przestępstwem. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama