Reklama

Międzyrzec Podlaski: V Uliczna Międzyrzecka Dycha (film) (galeria)

Barbara Kociubińska Koza dyrektor Wydziału Spraw Społecznych oraz zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk uświetnili swoją obecnością V Uliczną Międzyrzecką Dychę. Około dwustu zawodników, z dziećmi które miały swoje biegi na orliku za Pływalnią Oceanik MOSiR Międzyrzec Podlaski - trzystu. Z rodzicami, kibicami i sympatykami biegów około pół tysiąca ludzi przewinęło się podczas całości wydarzenia. Dodajcie jeszcze kibiców na pięciokilometrowej trasie ulicami miasta! Jednym słowem - kolejny sukces Arkadiusza Myszki dyrektora wraz z ekipą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

film: V Międzyrzecka Dycha

 

To właśnie MOSiR Międzyrzec Podlaski przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej zorganizowali sportowe wydarzenie pod nazwą: bieg V Uliczna Międzyrzecka Dycha. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 25 lipca 2021 roku.

Dla dzieci przygotowano starty biegów dla na 100m, 300m i 600m. Wszystkie startujące pociechy, a te najmłodsze kilku letnie, ledwie nauczyły się chodzić a już śmiało zajmowały miejsca na starcie, i choć trasę pokonywały z „delikatną” pomocą rodziców (kilka maluchów skorzystało nawet z opiekuńczych rąk tatusiów i mam, pokonało metę dosłownie przeniesione) to każde z dzieci z przyznanym numerem startowym otrzymało medale! Trzymania kciuków, kibicowania, słów otuchy i dumy było znacznie więcej i wartość tych uczuć nie da się przekuć na żadne medale, tym bardziej, że w kibicowaniu pomagało rodzeństwo, rodzice, dziadkowie i całe rodziny. Brawo!

Najwięcej jednak emocji i wrażeń, fantastycznych finiszy i zachowań fair play miało miejsce podczas głównych startów na 10 kilometrów Międzyrzeckiej Dychy i 5 kilometrów biegu nordic walking. Przed głównymi startami odbyła się ogólna rozgrzewka przeprowadzona przez Klub Sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski – z mistrzami Polski na czele. Przypomnimy, dwie pętle Bieg Głównego łącznie 10km poprowadzono ulicami: Zarówie, Nową, Wiejską, Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Piwną, Ogrodową, Zawadki, Lecha Kaczyńskiego, Prymasa Stanisława Wyszyńskiego, Balladyny, Leśną i ponownie Zarówie. Start Nordic Walking miał miejsce kilka minut po starcie biegu głównego, tą samą trasą z tym że tylko jedna pętla – 5km

Organizatorzy zadbali o posiłek regeneracyjny dla uczestników biegów po pokonaniu trasy. Radość i oklaski oraz słowa gratulacji popłynęły podczas dekoracji pamiątkowymi medalami najlepszych a sporo zabawy i niecierpliwości – choć potrzebne było też trochę szczęście – miało miejsce podczas losowania nagród rzeczowych dla wszystkich kończących bieg i nordic walking.

 

Live Radio Biper z biegów dzieci, dwa starty, dziewczynki i chłopcy – filmy live zamieszczone na naszym profilu Radio Biper Facebook
Międzyrzec Podlaski. V Międzyrzecka Dycha. Biegi dzieci. Chłopcy.
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2017240001772453

Międzyrzec Podlaski. V Międzyrzecka Dycha. Bieg najmłodszych. Dziewczynki.
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2017245155105271

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama