Reklama

Powstaje film dokumentalny o zagładzie łomaskich Żydów

20 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach odbyło się kolejne robocze spotkanie w ramach programu "Polacy na ratunek Żydom", dotyczące realizacji filmu dokumentalnego, poświęconego zagładzie 1800 łomaskich Żydów w 1942 roku.

W realizację projektu zaangażowani są: Małgorzata Orłowska – dziennikarka TVP Lublin oraz dr Tadeusz Doroszuk – historyk, dokumentalista. W spotkaniu uczestniczył autor książki ,,Zwykli Żydzi’’ – Meir Halevi Garbarz Gover, były mieszkaniec Łomaz, którego rodzice zostali zamordowani w lesie w Hałach. Na ręce wójta Jerzego Czyżewskiego została przekazana książka z dedykacją, która obecnie znajduje się w księgozbiorze Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach.

 

W sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury nagrano wywiady z Panem Mieczysławem Trochimiukiem oraz dr Romualdem Szudejko. Wywiadu udzielił również Pan Meir Halevi Garbarz Gover.

Realizatorzy telewizyjni TVP Lublin wraz z uczestnikami projektu odwiedzili miejsce egzekucji Żydów w lesie w Hałach oraz zwiedzili Łomazy.

Źródło / zdjęcia: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama