Reklama

Dzień bezpiecznego kierowcy na terenie Powiatu Bialskiego

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki prowadzili działania profilaktyczne, mające na celu promowanie bezpiecznej jazdy. Wszystko w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Mundurowi przygotowali dla zmotoryzowanych dekalog kierowcy z wizerunkiem Świętego Krzysztofa i wręczali go podczas przeprowadzanych kontroli drogowych.

Wczoraj przez cały dzień policjanci bialskiej drogówki prowadzili działania profilaktyczne mające na celu promowanie bezpiecznej jazdy. Wszystko działo się w ramach Dnia Bezpiecznego Kierowcy, który obchodzony jest w dniu Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o rozważnej jeździe. Podczas rozmowy z kierowcami zwracali uwagę na odpowiedzialność każdego uczestnika ruchu drogowego. Podczas przeprowadzonych kontroli mundurowi wręczali również dekalog kierowcy z wizerunkiem Świętego Krzysztofa.

Przy tej okazji przypominamy o korzystaniu z dróg w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:

– zawsze przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości,
– bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci,
– ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
– zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,
– wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama