Reklama

Leśna Podlaska: Jubileusz 10-lecia SKGW w Zaberbeczu (film) (galeria)

Przy świetlicy w Zaberbeczu, gm. Leśna Podlaska, w dniu 24 lipca, swój Jubileusz 10-lecia istnienia obchodziło Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu. Organizatorzy przygotowali ciekawy program atrakcji. Wśród nich m.in. gry i zabawy, wielkie bańki mydlane, wata cukrowa i popcorn, dmuchaniec oraz wspólne śpiewanie przy ognisku z zespołem “Leśnianki”. Oto nasza relacja fotograficzna i kilka live na profilu radiobiper/facebook. Pełny film reportażowy już niebawem!

W wydarzeniu udział wzięli m.in. wójt Leśnej Podlaskiej Paweł Kazimierski, radny powiatu bialskiego Marian Tomkowicz, przewodnicząca Rady Gminy Leśna Podlaska Ewa Kulińska, sekretarz Urzędu Gminy w Leśnej Podlaskiej Anna Bąkowska oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Droblina, Bordziłówki Starej, Nosowa i Terebeli.

Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu serdecznie dziękuje sponsorom: Dariuszowi Furmaniukowi, Włodzimierzowi Dunajko, Adamowu Juńczykowi, Dariuszowi Stańczukowi, Januszowi Kawce i anonimowemu mieszkańcowi Zaberbecza.

O atrakcje dnia zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej w osobach dyrektora Agnieszki Szmurło oraz Małgorzaty Michaluk i Agaty Klimczuk.

Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy okrągłego jubileuszu Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu. Serdecznie gratuluję wszystkim paniom które angażują się w pracę koła, które doprowadziły swoim istnieniem i pracą do tak wspaniałej uroczystości. Życzę dalszej udanej pracy i sukcesów w pozyskiwaniu funduszy na działalność i realizowane przedsięwzięcia. Mama nadzieję, że to miejsca i ta świetlica którą opiekują się panie z Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejski stanie się ośrodkiem turystyki lokalnej. Mieszkańcy Zaberbecza będą dumni z rozwoju tego miejsca. Tym bardziej, że wiemy iż działalność społeczna nie jest łatwa. Takie działania są tylko dla odważnych ludzi a takimi odważnymi kobietami są właśnie panie z Zaberbecza. – mówiła Ewa Kulińska przewodnicząca Rady Gminy. Jako prezent z okazji jubileusz przekazała w swoim imieniu i Stowarzyszenia Otwarta Wieś sprzęty kuchenne.

Szybko minęło te dziesięć lat od momentu założenia Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu. W ciszy i spokoju przeminął ten czas tutaj. Ale był to czas rzetelnej i żmudnej pracy pań z Zaberbecza. Śmiało mogę stwierdzić, że macie tutaj u siebie przy świetlicy chyba najpiękniejsze w Gminie Leśna Podlaska miejsce do rekreacji. Sosnowy las i to miejsce jest urokliwe i niesamowite. Mocno panie z koła postarały się o jakość wewnątrz świetlicy. W przyszłym roku, roku 2022, planujemy jako samorząd przeprowadzić tutaj remont świetlicy, odnowić jej elewację. W tym roku z racji naszego wsparcia dla Powiaty Bialskiego w sprawie remontu i przebudowy drogi Witulin – Leśna Podlaska, przez Chmielinne, do której dokładamy prawie jeden milion złotych tych środków na przeprowadzenie zadania remontu świetlicy w Zaberbeczu już nie wystarczyło. Od przyszłego roku zaczniemy jednak inwestować w świetlicę w Zaberbeczu. Wewnątrz budynku jest na prawdę doskonale dzięki ciężkiej pracy pań z Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich i ja za tą pracę bardzo dziękuję. Życzę kolejnych dziesiątek lat dla pań z Koła. – mówił wójt Leśnej Podlaskiej, Paweł Kazimierski.

Pamiętam moment założenia Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu. Minęło dziesięć lat. Dziś przyjechałem na ten jubileusz z wielką radością. Widzę jak zmienia się Zaberbecze, jakie jest dzisiaj piękne. Powstała w tym czasie droga, pojawiły się piękne domy, jest piękny plac i będzie piękna świetlica. Serce rośnie patrząc na Zaberbecze. Macie tutaj piękny plac przy świetlicy. Dziś ilość osób na tym festynie, ilość dzieci i młodzieży świadczy o tym, że przed Zaberbeczem jest przyszłość. – mówił radny powiatowy Marian Tomkowicz.

Rozmawiamy z dwiema przedstawicielkami Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu, Mariolą Kowalską i Joanną Grabiec.
Dziesięć lat temu chcieliśmy coś zmienić. Chcieliśmy coś zorganizować. Nawiązać kontakty pomiędzy sobą i pomiędzy naszymi rodzinami. I to był ten początek. Udało się nam. Pierwsze spotkania były skromne. Nie mieliśmy pomysłu. Świetlica w Zaberbeczu, nasza świetlica była tym punktem zapalnym. Naszym dynamitem. Doszłyśmy do wniosku, że trzeba się budynkiem zaopiekować i na jego bazie budować dalszą działalność. Świetlica dziesięć lat temu była w stanie marnym. Trzeba było zacząć od remontu wewnątrz i na tym się skupiłyśmy. Krok po kroku nam się to udało. Mamy niesamowite i niepowtarzalne miejsce do organizacji tego typu festynów i zabaw. Czas i przyszłość są jeszcze przed nami. Nazwa Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich powstała dla tego, że nasze koło jest niezależne. Utrzymujemy się same z własnych składek. Jesteśmy dla siebie sterem i okrętem. Oczywiście, że mamy sponsorów, są potrzebni i chcą nam pomagać, dziękujemy im za to, ale w zdecydowanej większości utrzymujemy się same. W Samodzielnym Kole Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu jest obecnie trzydzieści trzy panie. Przez dziesięć lat funkcjonowania naszym największym sukcesem jest przeprowadzony remont pomieszczeń świetlicy w Zaberbeczu. Kuchnia, toalety, sala główna. Wszystko wyremontowałyśmy i zakupiłyśmy same. Pomagali w tym nasi mężowie i dzieci. Marzeniem jest remont świetlicy zewnątrz. Wykonanie elewacji, odmalowanie obiektu. Część osób będących tutaj nadal widok świetlicy w Zaberbeczu odstrasza. A naszym pomysłem jest to aby i świetlica i teren wokół stały się miejscem rekreacji i wypoczynku.

Przewodniczącą Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu jest Edyta Paszkowska. W kole znaczące role pełnią też Joanna Grabiec, Mariola Kowalska, Mariola Czemierowska, Teresa Łukaszuk.

Wśród stoisk które pojawiły się podczas Jubileuszu SKGW w Zaberbeczu pojawiły się stoiska pań z Zaberbecza z produktami spożywczymi wykonanymi własnymi rękami a jeśli już mowa o rękach to było też stoisko Fundacji Kreacja Magia Rąk i papierowa wiklina. Oprócz tego oblegany – jak zwykle 🙂 – dmuchaniec, wata cukrowa, lody, sklepik na kółkach. Wśród atrakcji znalazły się też zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej oraz ognisko z kiełbaskami. Zadbano o poczęstunek i dobrą zabawę. Leśnianki wystąpiły z koncertem.

Filmy liva z Jubileuszu 10 lecia SKGW w Zaberbeczu na profilu Radio Biper Facebook:

10 lat Społecznego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu. Gmina Leśna Podlaska. Film i relacja foto niebawem. <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2016464145183372

Zaberbecze. Integracja mieszkańców miejscowości podczas 10 lecia SKGW cz.1 <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2016990531797400

Zaberbecze. Integracja mieszkańców miejscowości podczas 10 lecia SKGW cz.2 <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2016992518463868

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama