Reklama

Województwo: Z przerobionym numerem VIN i cofniętym licznikiem do odprawy granicznej

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd ciężarowy marki DAF. Jak ustalili funkcjonariusze, ciężarówka obok przerobionych oznaczeń identyfikacyjnych miała również znacznie cofnięte wskazanie drogomierza.

Wczoraj (22 lipca br.), przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki DAF, 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Na tym nie koniec, okazało się, iż kontrolowany pojazd miał również zaniżony przebieg o ponad 180 tys. kilometrów.

Kierowca został zatrzymany, zaś DAF o szacunkowej wartości 45 tys. zł (rok produkcji 2008) został zabezpieczony na służbowym parkingu. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.

 

Tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama