Ogłoszenie

Reklama

Terespol: Finał rewitalizacji obszaru „Konowicy”. Od soboty można korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (galeria)

Niemal w całości zakończyły się prace przy rewitalizacji obszaru „Konowicy” w Terespolu. Od najbliższej soboty powstała infrastruktura dostępna będzie dla mieszańców. 

Pozostało jeszcze sfinalizowanie budowy monitoringu oraz dostarczenie wyposażenia do budynku MOK-u na stadionie. Obecnie wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 8 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 6,2 mln zł.

W ramach projektu wybudowane zostały drogi dojazdowe, ciągi pieszo rowerowe i parkingi wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu, całość terenu została oświetlona i budowany jest monitoring. Odmulone zostały zbiorniki wodne, wybudowany został pomost, most i punk widokowy, który będzie mógł być wykorzystywany, jako amfiteatr. Powstał plac zabaw, skatepark i workout- miejsce do ćwiczeń siłowych. Odnowiony został kort tenisowy i wymienione ogrodzenie na stadionie.

– Serdecznie prosimy o dbanie o porządek na obiekcie, który będzie służył wszystkim mieszkańcom i gościom. Już niedługo zostanie uruchomiony monitoring, który obejmie swoim zasięgiem cały teren. Życząc miłego odpoczynku i fajnej zabawy zapraszam już od soboty – zachęca burmistrz Terespola Jacek Danieluk

Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się na pikniku z udziałem 18 Dywizji Zmechanizowanej, Artylerii Czarnoprochowej z całego kraju oraz zespołów muzycznych 12 września. Szczegóły już niebawem.

***

Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

 

Tekst / zdjęcia: UM w Terespolu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama