Reklama

Rusztowania – jakie jest znaczenie jakości konstrukcji?

Ciężko wyobrazić sobie prace remontowe, magazynowe lub budowlane bez rusztowań. Jest to niezwykle wygodna konstrukcja, która umożliwia bezpieczny dostęp specjalistów do miejsc, które znajdują się kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią. Inwestycja we właściwy model rusztowania nie jest jednak tak prosta, jak może się to wydawać. Dlaczego? Tego dowiesz się w dalszej części materiału. Zapraszamy serdecznie do lektury i po odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Konstrukcja rusztowania
Na samym początku wypada określić, jaki rodzaj rusztowania jest Ci potrzebny. Wyróżniamy wiele opcji, do których zaliczamy m.in. rusztowania:

– modułowe,
– stojakowe,
– specjalne,
– jezdne (tzw. mobilne lub ruchome),
– kolumnowe,
– nieruchome,
– wspornikowe,
– kozłowe,
– ramowe.

Do tego dochodzą materiały, z których mogą zostać wykonane. Na liście znajdziemy aluminium, stal, drewno, czy inne tworzywa odporne na uszkodzenia, przeciążenia i kontakt z warunkami atmosferycznymi. Jako że dziś skupiamy się na propozycjach jezdnych, interesują nas głównie rusztowania Faraone – które wyposażone są w koła. Najbardziej zaawansowane modele posiadają również systemy schodowe. Są one bardzo wygodną alternatywą dla standardowych rusztowań drabinowych. Dzięki nim poprawisz efektywność, wydajność i bezpieczeństwo pracowników.

Niezależna regulacja kół i hamulce pozwalają na stosowanie rusztowań w miejscach, gdzie teren jest nierówny i może stanowić przeszkodę dla stabilizacji. Istotna może okazać się również możliwość montażu elektrycznego systemu podnoszenia ładunków HWT. Jest to doskonała opcja, gdy rusztowania będą wykorzystywane przy realizacji prac instalacyjnych i montażowych z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Sprawdź parametry techniczne
Przed zakupem rusztowania, należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Do podstawowych aspektów należą m.in.:

– maksymalna i minimalna wysokość robocza,
– wymiary (wysokość, szerokość, głębokość ze wspornikami i bez nich),
– waga, maksymalne obciążenie (zarówno platformy roboczej, jak i schodów).

Pamiętaj, że rusztowania muszą spełniać określone normy i standardy jakości. Przechodzą one rygorystyczne badania i testy przeprowadzone przez niezależne laboratoria. Certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie eksploatacji powinny być podane w opisie produktu do wglądu interesantów. Jeśli brakuje takiej informacji, skontaktuj się z dystrybutorem lub producentem.

Nie zapomnij o pomoście
Stalowe elementy rusztowania to nie wszystko. Ważny jest także pomost roboczy, z którego na bieżąco będą korzystać specjaliści podczas pracy. Warunki panujące na budowach, remontach, podczas prac magazynowych i większości zleceń na wysokościach, mogą pozostawiać wiele do życzenia. Deszcz, śnieg, lód, oleje lub inne płyny mogą powodować zagrożenie dla osób, które będą znajdować się kilka lub kilkanaście metrów od ziemi. Pomost roboczy powinien zatem zostać wyposażony w antypoślizgową i wodoodporną warstwę ochronną. Jeśli jest ona wyprodukowana z tworzywa sztucznego nieprzewodzącego prądu, rusztowanie będzie w pełni bezpieczne dla elektryków i specjalistów mogących mieć kontakt z energią elektryczną.

Gdzie znajdziesz sprawdzone rusztowania, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników? Są one dostępne w takich miejscach jak https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-faraone. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie użytkowników (lub Twoim), musisz sięgnąć po wyposażenie dostępne u renomowanych dostawców. Dzięki temu otrzymasz gwarancję, że produkty są nowe, gotowe do eksploatacji i wolne od wad. Nie ryzykuj. Zdrowie i życie powinno być najważniejsze. Faraone to sprawdzony wybór dla klientów z wysokimi oczekiwaniami.


opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama