Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: MKS Podlasie znów u siebie. Odbył się pierwszy trening na nowej murawie

Wczoraj, tj. 22 lipca MKS Podlasie odbył pierwszy trening na zmodernizowanej płycie miejskiego stadionu. Jak mówią zgodnie zawodnicy i trenerzy, to najlepsza murawa w III lidze. Na treningu obecny był prezydent miasta Michał Litwiniuk, prezes ZGL Wojciech Chilewicz oraz greenkeeper Piotr Góźdź. 

– Mam ogromną satysfakcję, że gdy kilku krytyków się wymądrzało, my po prostu wykonywaliśmy swoją pracę i zgodnie z harmonogramem już tego lata zaczynamy eksploatację płyty naszego boiska – mówi prezydent Michał Litwiniuk

W treningu poza podstawowym składem uczestniczyli również Tomasz Buraczewski i Kamil Twarowski – byli zawodnicy Podlasia oraz aktualnie władze Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska. 

Komentarze bialskiego środowiska piłkarskiego: 

Trener MKS Podlasie Biała Podlaska Rafał Borysiuk: „Dla trenera i zawodników to ogromny komfort pracować na takiej murawie. Nie odbiega standardem od tych w najlepszych klubach”.

Kamil Kocoł, kapitan MKS Podlasie: „Boisko super, ekstraklasa”.

Karol Filipek, prezes MKS Podlasie: „Prezydent dotrzymał słowa, to nowa jakość w naszych treningach. Już w sobotę gramy tu sparing z Lewartem Lubartów”.

Tomasz Buraczewski, prezes Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska, wykładowca Szkoły Trenerów PZPN: „Znawcy tematu wiedzą, ile środków, pracy i zaangażowania wymaga stworzenie i utrzymanie takiej płyty. To istotne wzmocnienie potencjału piłkarzy naszego klubu”.

Kamil Twarowski, członek zarządu AP TOP-54, sponsor MKS Podlasie: „Grając kiedyś w „Podlasiu” nie marzyliśmy nawet o takich warunkach, to dodatkowa motywacja, by wspierać klub”.

Piotr Guźdź, greenkeeper: „Jeszcze wiele pracy przed nami, bo utrzymywanie boisk na tym poziomie to ciągłe, niekończące się wyzwanie, ale już osiągnięte do tej pory efekty dają powody do satysfakcji”.

 

Źródło: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk / UM w Białej Podlaskiej / MKS Podlasie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama