Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Narkotyki i kontrabanda ujawnione na posesji 24-latka

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w miejscu zamieszkania 24-latka ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz marihuanę. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 10 tysięcy złotych. 24-latek usłyszał już zarzuty. Funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj bialscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą oraz mundurowymi z Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej weszli na teren posesji położonej w gminie Biała Podlaska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 24-latek posiadać może środki odurzające oraz „kontrabandę”.

Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Funkcjonariusze ujawnili 450 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby trafiły one na rynek Skarb Państwa straciłby w tym przypadku ponad 10 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli także susz roślinny. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 30 porcji tego narkotyku. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 24-latka pieniądze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama