Ogłoszenie

Reklama

Gm. Wisznice: Warsztaty z hortiterapii w ramach projektu „Usługi Społeczne”

Od 1 stycznia 2020 gmina realizuje projekt pn. „Usługi społeczne w Gminie Wisznice” w ramach którego prowadzone są warsztaty z hortiterapi dla osób starszych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych z terenu gminy Wisznice.

Uczestnicy podczas zajęć systematycznie zakładają ogród warzywny, nasadzają krzewy i drzewa, które będą pielęgnować w późniejszym etapie projektu. Na potrzeby zajęć zostały zakupione materiały ( nasiona, drzewka, krzewy rośliny) wraz z potrzebnymi akcesoriami (agrowłóknina, donice, kwietniki). Zakupiono również ręczne narzędzia ogrodnicze ułatwiające wykonywanie czynności ogrodniczych i pielęgnacyjnych poprzez skrócenie czasu ich wykonania oraz ograniczenie wysiłku fizycznego. W celu zwiększenia dostępności oraz ograniczenia barier komunikacyjnych Beneficjent zapewnił transport Uczestników na zajęcia.

***
Projekt realizowany jest przez Gminę Wisznice w okresie 01.01.2020 r. – 31.12.2022 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11 Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

 

Tekst / zdjęcia: UG w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama