Reklama

Drelów: Trasa Zahajki – Żerocin do remontu (galeria)

Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej rozpoczyna kolejne przedsięwzięcie. Na terenie Gminy Drelów rozpoczyna się remont związany z przebudową drogi powiatowej nr 1111L Zahajki - Żerocin - Witoroż - Młyniec - Wólka Plebańska. Droga o łącznej długości około 26 kilometrów, w tym roku modernizowana jest na kilku odcinkach.

Prace w tym roku zaplanowano w miejscowościach: Wólka Plebańska i Żerocin i na opisywanym w tym materiale odcinku od Zahajek w kierunku na Witoroż. Na około dwóch i pół kilometra drogi, po obydwu jej stronach został zebrany zalegający na poboczu nadmiar gruntu za pomocą frezów. Prowadzona tą metodą ścinka należy do prac drogowych tzw. szybko postępujących, co już pozwoliło na minimalizowanie utrudnień w ruchu drogowym.

Terenowo inwestycja prowadzona jest na obszarze dwóch gmin. Początek trasy, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 813 w Zahajkach to teren gminy Drelów. Trasa z Zahajek na Żerocin prowadzi przez Lasy Międzyrzeckie, odcinek przebiegający przez las to teren gminy Międzyrzec Podlaski. Remont prowadzony jest więc na terenie dwóch gmin.

materiał: Radio Biper Drelów
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: geoportlapowiatubialskiego
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama