Reklama

Sławatycze: Gmina z roku na rok coraz wyżej w rankingu finansowym polskich samorządów

W corocznym rankingu finansowym polskich samorządów gmina Sławatycze awansowała o 261 miejsc wyżej w porównaniu do roku poprzedniego. Obecnie zajmuje 324 pozycję na 1533 gminy wiejskie a jednocześnie 3 miejsce w powiecie bialskim (po gminach Wisznice i Janów Podlaski) oraz 22 miejsce w województwie lubelskim na 165 gmin wiejskich.

Ranking to przeprowadzona przez naukowców obiektywna analiza kondycji finansowej gminy i sposobu zarządzania finansami, która bierze pod uwagę takie czynniki jak – dochody, wydatki inwestycyjne, zadłużenie, wydatki na sprawy bieżące.

– Dokładnie rok temu informowałem, że stała się rzecz niesłychana. W ocenie ekonomistów w rankingu ogólnopolskim Gmina Sławatycze „dźwignęła” się wtedy z samego końca stawki gmin polskich tj. z okolicy 1520 miejsca, na miejsce niemal o 1000 oczek wyżej za rok 2019 w porównaniu do roku 2018. Mimo, że wydawało się to niemożliwe, wyrażałem nadzieję, że w kolejnym roku będzie jeszcze lepiej – mówi wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal. 

 

Źródło: Wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama