Reklama

Biała Podlaska: Nowi funkcjonariusze lubelskiej KAS

W Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu odbyły się uroczyste ślubowania nowo przyjętych w szeregi lubelskiej KAS, funkcjonariuszy celno-skarbowych. Słowa przysięgi wypowiedziało 150 osób.

Funkcjonariusze w ubiegłym tygodniu złożyli uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Nowo przyjęci funkcjonariusze pełnią już służbę w podległych IAS w Lublinie oddziałach celnych: Oddział Celny Drogowy w Dorohusku, Oddział Celny Drogowy w Terespolu, Oddział Celny w Białej Podlaskiej, Oddział Celny w Dołhobyczowie, Oddział Celny w Hrebennem, Oddział Celny w Hrubieszowie, Oddział Celny w Koroszczynie, Oddział Celny w Małaszewiczach, Oddział Celny w Terespolu, Oddział Celny w Zosinie, Oddział Celny Pocztowy w Lublinie oraz w Działach Dochodzeniowo-Śledczych.

W wyniku prowadzonych przez ostatnie miesiące wieloetapowych naborów do służby wyłoniono 150 osób, spełniających kryteria pozwalające na rozpoczęcie służby jako funkcjonariusz celno-skarbowy.

Nabór do służby składa się obecnie z kilku etapów, a rozpoczyna go weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Następnie osoby rekrutujące do służby przechodzą test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz test kompetencyjny. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

Obecnie w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie służbę pełni 1713 funkcjonariuszy.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama