Reklama

Reklama

Piszczac: Wasylówka. Pamięć o Bazylim Albiczuku (film) (galeria)

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu, Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Sołectwo wsi Dąbrowica Mała zaprosiło na kolejną edycję Wasylówki. Celem wydarzenia jest upamiętnienie malarza pochodzącego z Dąbrowicy Małej - Bazylego Albiczuka. Impreza miała miejsce dziś, 18 lipca przy świetlicy wiejskiej w Dąbrowicy Małej. Uroczystość rozpoczęła się jednak na cmentarzu Panahidą, nabożeństwem żałobnym za duszę malarza - artysty - samouka - Bazylego Albiczuka.

Posłuchaj ważnego spotu:

Po nabożeństwie rozpoczęła się część artystyczna przy świetlicy wiejskiej, podczas której wystąpiła kapela podwórkowa „Klawa Ferajna” oraz Kinga Linkiewicz. Po oficjalnej części wydarzenia na uczestników czekała biesiada z grillem w towarzystwie muzyki wspomnianej „Klawej Ferajny”, a dla najmłodszych animacje z animatorami dla dzieci.

Niebawem nasz film Biper TV – reportaż z wydarzenia!

Wasylówka. Panahida za duszę Bazylego Albiczuka. Artysty, malarza, samouka z Dąbrowicy Małej w Gminie Piszczac – film live na profilu Radio Biper Facebook
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2011580692338384

Dąbrowica Mała. Wasylówka. Gra Klawa Ferajna – film live na profilu Radio Biper Facebook
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2011615669001553

Kinga Linkiewicz w koncercie podczas Wasylówki w Dąbrowicy Małej w Gminie Piszczac – film live na profilu Radio Biper Facebook
https://www.facebook.com/radiobiper/posts/2011791658983954

 

 

Film archiwalny z 2019 roku – Dąbrowica Mała: XII Wasylówka ku pamięci Malarza Ogrodów. Film z opisywanego wydarzenia w produkcji. Pojawi się już niebawem!

 

materiał: Radio Biper Piszczac
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama