Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pijanego kierowcę

Szybka reakcja i spostrzegawczość funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Mężczyzna, który jechał „wężykiem” miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie.  Jest to już kolejna sytuacja, gdzie czujność i zaangażowanie funkcjonariuszy SG przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu drogowego pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

13 lipca br., funkcjonariusze komendy NOSG w Chełmie dokonali zatrzymania kierowcy kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu.  Funkcjonariusze poruszając się pojazdem służbowym, będący w drodze na szkolenie, zauważyli inny samochód, który przemieszczał się w sposób dość nietypowy po drodze wojewódzkiej nr 816 w pobliżu Kodnia, na terenie pow. bialskiego. Mundurowi podejrzewając, iż auto może prowadzić osoba nietrzeźwa, dali sygnały kierowy do zatrzymania się i wykorzystując moment, w którym zjechał on na pobocze, udaremnili mu dalszą jazdę. Już w pierwszym momencie kontaktu z kierowcą wszystko wskazywało na to, iż jest on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna mówił niewyraźnie i czuć było od niego alkohol. Na miejsce został wezwany patrol Policji. Podczas przeprowadzonego badania, alkomat wykazał w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje postępowanie przed sądem.

 

Tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama