Reklama

Terespol: Relacja z pikniku wojskowego (galeria)

W piątek 9 lipca w terespolskim parku miejskim w odbył się Piknik Wojskowy z udziałem 18 Dywizji Zmechanizowanej i I Warszawskiej Brygady Pancernej z Warszawy. Swoją obecnością zaszczycił Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak, który spotkał się z mieszkańcami a także złożył kwiaty pod pomnikiem gen. Franciszka Krajowskiego - pierwszego dowódcy 18 Dywizji Piechoty walczącej w wojnie polsko-bolszewickiej.

Dzięki decyzji MON-u i doskonałej współpracy z 18 DZ generała Jarosława Gromadzińskiego i I WBP generała Jarosława Górowskiego mieszkańcy i przybyli goście mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, m.in.: czołgi ,,Leopardy”, wozy opancerzone ,,Rosomaki” a także jeepy, quady i motocykle oraz nowoczesne karabiny maszynowe.

Piknik był idealną okazją do spotkania się i porozmawiania z żołnierzami w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP”, która ma na celu promocję rekrutacji w szeregi armii. Była też okazja do sprawdzenia się na strzelnicy kontenerowej, gdzie każdy mógł postrzelać do celu z długiej i krótkiej broni palnej. Dodatkową atrakcją dla wszystkich była prawdziwa wojskowa grochówka serwowana przez żołnierzy w kuchni polowej.

Warto zaznaczyć że podczas piątkowego popołudnia przybyło wielu gości m.in. Senator RP Grzegorz Bierecki, Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Szwaj, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Barbara Barszczewska, Wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski, Rektor PSW w Białej Podlaskiej Jerzy Nitychoruk Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Dariusz Litwiniuk, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Bogusz, Dyrektor PGE w Białej Podlaskiej – Bernadeta Puczka, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – Adam Chodziński, Szef Oddziału Komunikacji Społecznej płk dypl. Roman Nowogrodzki, Szef Artylerii Zjednoczenia Bractw Kurkowych, Regimentarz Artylerii Domu Radziwiłłów gen. art. Adam Majchrzak.

Po zakończonym pikniku rozpoczął się Rodzinny Piknik Wakacyjny z 18 Dywizją Zmechanizowaną i I Warszawską Brygadą Pancerną z Warszawy. Piknik dostarczył licznie zebranym mieszkańcom Terespola i okolic wiele atrakcji.

Można było obejrzeć: spektakl dla dzieci teatru Forma pt. ,,Jak psi patrol poznał Cyber Wiedźmę”, wysłuchać koncertu zespołu disco polowego CASANDRA, zespołu rockowego TACY SAMI, który zawodowo gra utwory Lady Pank, a także posłuchać lokalnych wokalistek – Zuzanny Wic, Angeliki Pieńkus i Magdaleny Parzyszek. Ponadto dla najmłodszych ufundowane były dmuchane zjeżdżalnie, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony mile czas i do zobaczenia na kolejnym pikniku 12 września br. który planujemy zorganizować na terenie rekreacyjnym przy ,,Konowicy”.

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Łukasz Pogorzelski / Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama