Reklama

Terespol: Próbowali przekroczyć granicę z fałszywymi odbitkami stempli kontroli granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywateli Rosji, którzy przedstawili do kontroli paszporty z fałszywymi odbitkami stempli greckiej, hiszpańskiej oraz bułgarskiej kontroli granicznej.

8 lipca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawiło dwóch obywateli Rosji (61 i 39l.). W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać paszporty podróżnych. Podczas szczegółowych badań dokumentów, okazało się, iż w autentycznych paszportach mężczyzn znajdowało się sześć fałszywych odbitek stempli greckiej oraz hiszpańskiej kontroli granicznej.

Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło w niedzielę (11 lipca br.), kiedy to na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym stawiła się 44-letnia obywatelka Rosji. W tym przypadku, podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ujawnili w paszporcie podróżnej, fałszywe odbitki stempli, tym razem bułgarskiej kontroli granicznej.

Obywatele Rosji, którzy na terytorium Unii Europejskiej przebywali już od dłuższego czasu, przedstawiając do odprawy granicznej paszporty z fałszywymi odbitkami stempli kontroli granicznej, chcieli w ten sposób zalegalizować swój przedłużony pobyt. Podróżnych przesłuchano w charakterze podejrzanych o posługiwanie się przerobionym dokumentem i zwolniono. Czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku prawie 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

Tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama