Reklama

Terespol: Wakacyjno wojskowy piknik w mieście dywizyjnym (galeria)

Niebawem film a w nim słowa skierowane do mieszkańców Terespola przez Mariusza Błaszczaka ministra Obrony Narodowej oraz rozmowa z Jackiem Danielukiem burmistrzem Terespola. W piątek, 9 lipca, w Parku Miejskim w Terespolu miał miejsce "Rodzinny Piknik Wakacyjny z 18. Dywizją Zmechanizowaną". Terespol to "miasto dywizyjne" jak stwierdził dowódca 18 Dywizji generał Gromadziński.

W programie dnia znalazły się wojskowe atrakcje, wśród nich m.in. prezentacja sprzętu wojskowego, strzelnica kontenerowa, wojskowa grochówka a od godz. 17:30 program rozrywkowy, m.in. spektakl dla dzieci, koncerty, animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie oraz mała gastronomia.

Wydarzenie przygotowane zostało przez 18 Dywizję Zmechanizowaną, Burmistrza Miasta Terespol, Radę Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. W programie rozrywkowym znalazł się spektakl dla dzieci „O tym jak Psi Patrol poznał Cyber Wiedźmę”, do tego atrakcje animacyjne w plenerze. Na scenie koncert Casandry, koncert coverowej Lady Pank grupy Tacy Sami oraz lokalne piosenkarki: Angelika Pieńkus, Julia Iwaniuk, Zuzanna Wic i Magdalena Parzyszek.

W Parku Miejskim i okolicach odbywała się tego dnia prezentacja sprzętu wojskowego jednostek 18 Dywizji Zmechanizowanej, czynna była strzelnica kontenerowa, oblegane były namioty promocyjne Wojska Polskiego, szybko rozchodziła się pyszna grochówka wojskowa a animatorzy i obsługa atrakcji dla dzieci w tym dmuchańców, zjeżdżalni i małej gastronomii miały pełne ręce roboty. Już we wrześniu zaprosimy na powtórkę wojskowego pikniku ponownie do Terespola!

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama