Reklama

Międzyrzec Podlaski: Pałac Potockich – dach, wnętrza i zostanie elewacja (galeria)

Odwiedziliśmy Międzyrzec Podlaski. Miasto w rozwidleniu rzek Krzny Północnej, Krzny Południowej, Piszczki i Kanału Wieprz - Krzna ma kilka rozpoznawalnych i niepowtarzalnych obiektów na swoim terenie. Jednym z nich jest od kilku lat modernizowany i doprowadzany do porządku park oraz Pałac Potockich.

Obszar od ulicy Lubelskiej aż po Kusocińskiego. Reprezentacyjny teren to ten w pobliżu Pałacu i to tu też już kilka lat wcześniej uporządkowano park, powstały alejki, altany, kwietniki, trawniki odsłonięto też i uporządkowano oczka wodne. Obecnie wysiłki Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Rady Miasta i burmistrza Zbigniewa Kota ukierunkowane są na modernizację, remont, przebudowę i ukazanie w pełni walorów kulturalnych, zabytkowych i turystycznych Pałacu Potockich. Prace trwają.

PNB Paweł Niczyporuk, firma branży remontowo – budowlanej z Białej Podlaskiej kontynuuje mocno zaawansowane już prace związane z rewitalizacją i adaptacją na cele kulturalne dawnego Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Celem realizowanego projektu jest ożywienie społeczności i zwiększenie dostępności zasobów dziedzictwa kulturowego Miasta Międzyrzec Podlaski oraz wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oferując im planowane do uruchomienia po przeprowadzonym remoncie usługi społeczne, kulturalne, miejskie, turystyczne, edukacyjne, rekreacyjne i wypoczynkowe.

Warto dodać, że prace prowadzone na obiekcie Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim to kolejna perełka jakościowa i wykonawcza w portfolio bialskiej firmy PNB Pawła Niczyporuka. Publikowaliśmy już na portalu Radio Biper fotorelacje z realizacji PNB w Siedlcach – Kuria Biskupia, w Komarówce Podlaskiej, Tucznej, Janowie Podlaskim – kościół św Jana Chrzciciela czy Białej Podlaskiej – Park Radziwiłłowski. Z pełną listą zrealizowanych przez PNB obiektów można zapoznać się na stronie internetowej firmy. Nowa strona właśnie została uruchomiona. Oto jej adres:

www.pnb.net.pl / https://pnb.net.pl/

Międzyrzec Podlaski: Trwa generalny remont Pałacu Potockich (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama