Reklama

Kryminałki: Wypadek na przejeździe rowerowym

Wczoraj na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej kierowca osobowej Toyoty potrącił 18-letnią cyklistkę. Do zdarzenia doszło na przejeździe dla rowerów. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę na drodze .

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 8.30 na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Toyota, 67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, nie udzielił pierwszeństwa cyklistce znajdującej się na przejeździe rowerowym. Jednośladem kierowała 18-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama