Reklama

Kryminałki: Kilkukrotnie wracali po interesujące ich produkty

Za kradzież sklepową odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 35-51 lat. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca na terenie gminy Biała Podlaska, a „łupem amatorów cudzego mienia” padł między innymi markowy alkohol. Sprawcy kilkukrotnie wracali do sklepu po interesujące ich produkty. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwo zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o kradzież sklepową do jakiej doszło pod koniec czerwca bieżącego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Łupem sprawców padł markowy alkohol oraz produkty spożywcze. Zdarzenie to nie było wcześniej zgłoszone na Policję. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 900 złotych. Z ustaleń policjantów wynikało, że tego dnia sprawcy kilkukrotnie wchodzili do sklepu wybierając interesujący ich towar.

O dokonanie kradzieży podejrzani są dwaj mieszkańcy gminy Zalesie w wieku 35-51 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama