Reklama

Kultura: Dwa 1 miejsca oraz nagroda specjalna dla Kingi Linkiewicz na festiwalu we Włoszech (film)

Kinga Linkiewicz, 19 letnia wokalistka przywozi z Włoch do Polski dwa pierwsze miejsca oraz nagrodę specjalną. Młoda wokalistka ma na swoim koncie wiele wygranych festiwali w Polsce jak i również za granicą. Wygrała m.in. festiwal zagraniczny w Bułgarii, Białorusi a teraz we Włoszech.

Festiwal ,,MAGIA ITALIANA” odbył się na przełomie czerwca i lipca w słonecznej Rimini we Włoszech. Prestiżowe wyróżnienia wokalistka otrzymała w swojej kategorii wiekowej 18-32 lata. 1 miejsce w kategorii Jazz oraz 1 miejsce w kategorii Pop. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną od jury – nagranie teledysku do jednej z piosenek festiwalowych.

Kinga Linkiewicz mieszka w Horodyszczu, koło Wisznic. Aktualnie studiuje w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w studiu wokalnym Brevis, pod opieką Krzysztofa Olesiejuka. Uczestniczyła w wokalnych warsztatach „Just cover it”, Zwierzyńcu oraz Ustroniu m.in. z Elżbietą Zapendowską, Natalią Niemen, Danutą Błażejczyk, Kamy Jamys, Melanie Charlesis, Dorotą Miśkiewicz czy Jakubem Jurzykiem

W 2019 roku z ogromnym sukcesem, reprezentowała Polskę na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My XXI WIEK” w Bułgarii, w Słonecznym Brzegu. Zajęła tam pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę za najlepiej zaśpiewany hit światowy. W 2020 roku otrzymała stypendium marszałka województwa lubelskiego oraz została laureatką nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej Powiatu Bialskiego. Trzy miesiące temu zajęła 1 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Brześciu na Białorusi. 

Poza śpiewaniem i pisaniem uwielbia sport, najbardziej piłkę siatkową i bieganie. Bardzo lubi tańczyć, robić zdjęcia, które umieszcza na swoim Instagramie i Facebooku. W wakacje ukaże się teledysk, który będzie dostępny na kanale 19 latki na YouTube oraz w telewizji Polskiej. Kinga zachęca do obserwowania jej konta na Instagramie – gdzie jest najbardziej aktywna. W najbliższym czasie doda przedpremierowo, krótkie ujęcia z planu teledysku.

 

Źródło / zdjęcia: Kinga Linkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama