Reklama

Biała Podlaska: „Jedynka” pojechała zwiedzać Kraków (galeria)

Od poniedziałku 28 czerwca dwudziestoosobowa grupa uczniów uczestniczy w dziesięciodniowym Wypoczynku Letnim w Krakowie. Organizatorem obozu jest Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA”, działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Na obozie, oprócz aspektów kulturalnych, takich jak konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, quizy i zabawy integracyjne, realizowane są głównie zajęcia sportowe z Taekwon-do, fitness oraz kąpiele wodne z pływaniem nad Zalewem Bagry w Krakowie. Atrakcyjność obozu podnoszą wycieczki krajoznawcze.

Do tej pory dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Kopalni Soli w Wieliczce, na Wawel, gdzie zwiedzały Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Reprezentacyjne Komnaty Króla wraz z niepowtarzalną wystawą „Wszystkie arrasy króla” oraz odwiedziły legendarną jaskinię smoka wawelskiego – Smoczą Jamę. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupienia drobnych upominków. W planach są jeszcze kolejne wycieczki: do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu oraz zwiedzanie Starego Miasta wraz z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Bramą Floriańską i wieloma innymi niepowtarzalnymi zabytkami Krakowa.

Pogoda jest piękna, humory też dopisują. Wszyscy korzystają z długo wyczekiwanego i w pełni zasłużonego wypoczynku jak najlepiej.

Wypoczynek Letni został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urząd Miasta Biała Podlaska. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy zrealizować tak atrakcyjny obóz sportowy dla dzieci.

materiał: Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Małgorzata Kapela
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama