Reklama

Krynica Vitamin z nagrodą Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej

– Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych i środków do dezynfekcji, otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. Nagrodę wręczył prezes BPIG Leszek Horeglad i prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Krynica Vitamin, która leży na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego, zatrudnia w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku w gm. Huszlew 300 osób.

Nagroda jest wyrazem uznania dla Krynicy Vitamin za ubiegłoroczny dynamiczny rozwój, nieszablonowe działania biznesowe, w tym produkcję płynów do dezynfekcji, co przyniosło Spółce dodatkowe przychody i pozwala z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój firmy i zakładu  produkcyjnego na południowym Podlasiu.

– Dziękujemy kapitule nagrody za docenienie naszej działalności. Cieszymy się z nawiązania relacji biznesowych w powiecie bialskim. Nasz zakład znajduje się 26 kilometrów od Białej Podlaskiej, nasi pracownicy mieszkają w obu województwach. Zachęcamy białopodlaszczan i mieszkańców powiatu do pracy u nas, mamy otwarte rekrutacje – powiedział Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin, który odebrał nagrodę z rąk prezydenta Białej Podlaskiej i prezesa Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

Krynica Vitamin w czerwcu wstąpiła do Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

– Jesteśmy spółką globalną, konsumenci piją nasze napoje na całym świecie, od Australii, przez Ukrainę, Niemcy, Wielką Brytanię, aż po USA i Chile. Jednak nasz dom jest tutaj, na południowym Podlasiu, dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Chcemy budować relacje biznesowe w obu województwach, mazowieckim i lubelskim. Liczymy na wsparcie Izby w takich projektach, jak budowa przejść dla pieszych i rekonstrukcja nawierzchni asfaltowej w okolicach naszego zakładu – podkreśla Tomasz Kułakowski.

***

O Krynicy Vitamin

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ok. 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, z czego hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Jesienią Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2.

Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.

Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.

Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni już pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestujemy w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.

O Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza jest organizacją samorządu gospodarczego powstałą w 1990 roku z inicjatywy podmiotów gospodarczych regionu. Zrzesza ponad 75 firm reprezentujących różne branże: przetwórstwo rolne, przemysł lekki, usługi budowlane, handel, transport czy bankowość.

Głównym celem Izby jest podejmowanie działań rozwijających przedsiębiorczość, wspieranie inicjatyw gospodarczych swoich członków. Reprezentuje interesy podmiotów gospodarczych, występuje w ich imieniu do władz samorządu terytorialnego i państwowych organów administracji.

Do zadań Izby należy tworzenie warunków sprzyjających działalności gospodarczej. BPIG pełni funkcję opiniodawczą w kwestiach związanych ze stanem rozwoju życia gospodarczego regionu, polityki gospodarczej oraz nowych regulacji prawnych. BPIG gromadzi i rozpowszechnia oferty współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi, organizuje misje gospodarcze, targi i wystawy. Zajmuje się działalnością szkoleniową i promocyjną. Integruje lokalnych przedsiębiorców, stanowi platformę wymiany doświadczeń i informacji.

 

Źródło: Krynica Vitamin 
Zdjęcie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama