Reklama

Biała Podlaska: Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności

Podczas XXV sesji Rady Miasta Biała Podlaska w dniu 28 czerwca, Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska złożył Radzie Miasta i mieszkańcom sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie z działalności prezydenta w dniach od 29 maja do 27 czerwca 2021 r.

Treść sprawozdania Prezydenta Miasta Biała Podlaska

29 maja
Porządki przy Kruczej i Wyzwolenia
W ramach kolejnej akcji sprzątania miasta uporządkowano wraz z mieszkańcami okolice ulicy Kruczej i Wyzwolenia.

Dzień Błękitnych Beretów
Z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Prezydent spotkał się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji strzegących w mieście tych tradycji, z płk. Arturem Arteckim i ks. płk. Wiesławem Kondraciukiem na czele. Wspólnie uczestniczyli w mszy św. i złożyliśmy kwiaty przy tablicy Żołnierzy Misji Pokojowych.
Biała Podlaska: Dzień Weterana (film) (galeria) <<==>> LINK

30 maja
„Zaczarowany Świat Operetki”
Wraz z Fundacją Orfeo i Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, Prezydent zaprosił bialczan na koncert „Zaczarowany Świat Operetki”. To wydarzenie zgromadziło w amfiteatrze ponad 600 widzów, którzy wysłuchali najpopularniejszych utworów w wykonaniu artystów sceny Orfeum – wokalistów i muzyków. To jeden z koncertów zorganizowanych w ramach współpracy z fundacją, która ma na celu upamiętnianie postaci Bogusława Kaczyńskiego i jego wkładu w rozwój kultury muzycznej oraz organizację ważnych wydarzeń muzycznych w mieście.
Recenzja koncertu operetkowego Istvan Grabowski (galeria) <<==>> LINK

XXII Bialskie Dni Książki Dziecięcej
Po koncercie podsumowano wraz z Miejską Biblioteką Publiczną XXII Bialskie Dni Książki Dziecięcej, wręczając nagrody uczestnikom związanych z nimi wydarzeń. – Nasze spotkanie uświetnił spektakl Teatru Ognia Antidotum pt. „Alicja w krainie czarów”, który zgromadził na terenie założenia Radziwiłłów liczną publiczność. – informuje prezydent Litwiniuk.
Biała Podlaska: Nagrody! „DotykaMy” i „Mistrz emocji” <<==>> LINK
“Alicja w krainie ognia” odnaleziona w Parku Radziwiłłowskim (galeria) <<==>> LINK

31 maja
Biała Podlaska i Orfeo zdobywa Sarnaki
Wraz z dyrektorem artystycznym Fundacji Orfeo Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się w Serpelicach z wójtem gminy Sarnaki Grzegorzem Arasymowiczem oraz z proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła ojcem Szczepanem Dzyrem w sprawie organizacji koncertu w ramach wrześniowego III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Dzień Dziecka w „Czternastce”
Tego dnia na zaproszenie dzieci i rodziców z Przedszkola nr 14, Prezydent Litwiniuk uczestniczył w przygotowanym przez nich z okazji Dnia Dziecka spektaklu.

1 czerwca
Dzień Dziecka w „Szóstce”, Skarbcu Skrzata i Akademii Małego Odkrywcy
Z okazji Dnia Dziecka, Prezydent Litwiniuk uczestniczył w wydarzeniach zorganizowanych przez miejskie placówki: żłobki Skarbiec Skrzata i Akademia Małego Odkrywcy, w meczu piłki nożnej nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, w meczu siatkówki nauczycieli i uczniów w Szkole Podstawowej nr 6.

Książki sensoryczne przekazane
W tym dniu także, wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, dr. Pawłem Borkiem, Prezydent przekazał podopiecznym Stowarzyszenia Wspólny Świat książki sensoryczne wykonane w ramach konkursu, którego celem było stworzenie pomocy dydaktycznych wspomagających dzieci z niepełnosprawnościami oraz integrację społeczną, pomagającą zrozumieć szczególne potrzeby tych osób.

Postać mamy inspiracją
Tego dnia również Prezydent Litwiniuk wręczył razem z dyrektorem Muzeum Południowego Podlasia Rafałem Izbickim nagrody laureatom konkursu na prace plastyczne inspirowane postacią mamy.
Biała Podlaska: Wyniki konkursu plastycznego “Najpiękniejsze kwiaty dla Mojej Mamy” <<==>> LINK

2 czerwca
Ławeczka Kochanowskiego pod lipą przy bialskiej „Piątce”
Wraz z dyrektor Violettą Chmielewską, podczas święta Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Prezydent Litwiniuk wręczył nagrody laureatom konkursu na fraszkę inspirowaną twórczością patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Święto patrona było także okazją do odsłonięcia ławeczki Jana Kochanowskiego pod lipą znajdującą się na dziedzińcu szkoły, którą ufundowała Rada Rodziców. W tym dniu również miało miejsce spotkanie Prezydenta ze Stanisławem Boguszem, wieloletnim pracownikiem Działu Wydawniczo-Poligraficznego Miejskiej Biblioteki Publicznej, by złożyć życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Drukarza. – Mogłem wyrazić naszą wdzięczność za tę pełną pasji i zaangażowania pracę, dzięki której powstają miejskie publikacje. – mówił prezydent Litwiniuk.
Biała Podlaska: Dzień Drukarza (galeria) <<==>> LINK

6 czerwca
Koncert i msza w rocznicę urodzin Bogusława Kaczyńskiego
Na zaproszenie dyrektora artystycznego Fundacji Orfeo Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył w koncercie w warszawskim kościele Środowisk Twórczych zorganizowanym w związku z przypadającą kilkanaście dni wcześniej rocznicą urodzin wybitnego bialczanina. Koncert poprzedziła msza św. w intencji śp. Bogusława Kaczyńskiego.

8 czerwca
Do Lublina po wyróżnienie za bialską oświatę
Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył w zorganizowanej w Lublinie gali Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Biała Podlaska zajęła w skali kraju 8 miejsce w kategorii „Miasta na prawach powiatu”. – Odebrałem wyróżnienie dla naszego samorządu, który został doceniony za wspieranie słabszych uczniów, zwłaszcza w dobie pandemii, jakie przyznała nam Fundacja Naukowa Evidence Institute. – informował prezydent.

Dzień Matki z konkursem i nagrodami od Bialconu
W Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego w maju z okazji Dnia Matki. Jego współorganizatorem była firma Bialcon, która stworzyła torby z nadrukiem zwycięskich prac. W konkursie objętym przez Prezydenta Michała Litwiniuka Honorowym Patronatem uczestniczyło ponad 200 małych bialczan. Na spotkaniu tym reprezentowała prezydenta rzecznik Urzędu Miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk.

9 czerwca
Rodzinna Aktywność Fizyczna z nagrodami
Prezydent Michał Litwiniuk wręczył nagrody przedszkolakom uczestniczącym w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 6 promującym rodzinną aktywność fizyczną.

10 czerwca
Umowa pomiędzy lotnikami i muzeum
Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego płk pil. Wiesław Sokołowski podpisał w Urzędzie Miasta z dyrektorem Muzeum Południowego Podlasia Rafałem Izbickim umowę o współpracy w zakresie organizacji i utrzymania Sali Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia. Podpisanie tej umowy oznacza kolejne przedsięwzięcia, które realizowane będą wspólnie, by podkreślać zasługi lotników i znaczenie Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Jednym z nich będą zaplanowane na wrzesień br. Miejskie Obchody Święta Lotnictwa. Podpisanie tej umowy uświetniła obecność licznej, wspaniałej reprezentacji członków Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego.
Umowa o współpracy pomiędzy Muzeum a Stowarzyszeniem SLW RP Oddział Biała Podlaska <<==>> LINK

Dzień Wody w „Jedynce”
Wraz z prezes miejskiej spółki Wod-Kan Agnieszką Baczyńską oraz dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 Przemysławem Olesiejukiem, Prezydent Litwiniuk wręczył nagrody laureatom konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski z okazji Dnia Wody.
Dzień wody w Platerce. Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy “Zróbmy szum wokół wody” <<==>> LINK

Wspólne czytanie dla dzieciaków ze żłobka
W ramach promocji czytania dzieciom, Prezydent Białej Podlaskiej spotkał się z najmłodszymi bialczanami ze żłobka miejskiego na terenie założenia Radziwiłłów na wspólnym czytaniu.

Ślubowanie klas pierwszych w „Szóstce”
W tym dniu Prezydent uczestniczył w ślubowaniu uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6.
Biała Podlaska: Ślubowanie klas pierwszych SP nr 6 <<==>> LINK

11 czerwca
Tre-Drom wyremontuje Sitnicką
Kontynuując działania poprawiające stan miejskich ulic i chodników, Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z Wiesławem Harasimiukiem, prezesem Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Tre-Drom, umowę na wykonanie remontu ulicy Sitnickiej od skrzyżowania z ul. Glinki do skrzyżowania z drogą krajową nr 2. To zadanie o wartości ponad pół mln zł.
Biała Podlaska: Remont ulicy Sitnickiej! <<==>> LINK

Obrady Kapituły BPIG
Tego dnia Prezydent uczestniczył również w obradach Kapituły Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

Słońce w każdym z nas – Festiwal Wspólnego Świata
W tym dniu odbył się także festiwal Stowarzyszenia Wspólny Świat – wydarzenie integracyjne, na które Miasto Biała Podlaska przekazało finansowe wsparcie w wys. 7 tys. zł. Reprezentował Prezydenta Michała Litwiniuka, zastępca, wiceprezydent Maciej Buczyński.

12 czerwca
Prezydent udzielił ślubu
Udzieliłem ślubu cywilnego parze bialczan.

13 czerwca
Jubileusz 350 lecia budowy kościoła św. Antoniego
Wraz z kustoszami kościoła św. Antoniego podczas jubileuszu 350-lecia jego budowy goszczono w Białej Podlaskiej potomków rodu Radziwiłłów, Honorowych Obywateli Miasta, Konstantego i Macieja Radziwiłłów, na uroczystościach zorganizowanych z tej okazji. Gościem uroczystości był także prowincjał zakonu reformatów prowincji krakowskiej ojciec Jan Koman i ojciec Jacek Biegajło. Wspólnie z Prezydentem Michałem Litwiniukiem, goście, odsłonili tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Mszy św. przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.
350 lat św Antoniego w Białej Podlaskiej (film) (galeria) <<==>> LINK

Pierwszy z trzech. Koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej
W tym dniu, Prezydent Litwiniuk otworzył II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Pierwszy koncert tego festiwalu odbył się w kościele św. Antoniego z udziałem dyrektora artystycznego tego wydarzenia dr. Mateusza Rzewuskiego oraz polsko-francuskiego duetu Del Jesu.
II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Białej Podlaskiej <<==>> LINK

14 czerwca
Apel do Premiera i Wojewody – uczciwie dzielić fundusze pomocowe!
Wraz z prawie 100 samorządowcami – prezydentami, burmistrzami i wójtami – z województwa lubelskiego, Prezydent Białej Podlaskiej uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez europosła Krzysztofa Hetmana. Jako przedstawiciele gmin, które nie otrzymały żadnych lub prawie żadnych środków w ramach II i III edycji Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, podpisaliśmy apel do premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody Lecha Sprawki w sprawie podziału tych środków. – Zwróciliśmy się z prośbą, by w przyszłości był on równy, transparentny i oparty na obiektywnych kryteriach. – informował prezydent.

15 czerwca
Integracja w Caritasie
Prezydent Litwiniuk wziął udział w spotkaniu integracyjnym uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej bialskiej Caritas.

Nauczanie zawodowe w Białej Podlaskiej
Tego dnia Prezydent również uczestniczył w konferencji z doradcami zawodowymi i przedstawicielami przedsiębiorców, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Była to okazja do zaprezentowania przez nauczycieli praktyk rozwijających szkolnictwo zawodowe w bialskich placówkach.

16 czerwca
Książki sensoryczne dla Zespołu Szkół Specjalnych
Prezydent Białej Podlaskiej przekazał na ręce uczniów Zespołu Szkół Specjalnych książki sensoryczne wykonane przez uczestników konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Wspólny Świat, objętego Honorowym Patronatem Prezydenta.
Biała Podlaska: Dzieci-dzieciom. Przekazanie książek sensorycznych do Zespołu Szkół Specjalnych <<==>> LINK

Podsumowano sukcesy uczniów
Tego dnia Prezydent Litwiniuk z lubelską kurator oświaty Teresą Misiuk podczas uroczystości zorganizowanej przez kuratorium w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy podsumowali wojewódzkie konkursy przedmiotowe, wręczając dyplomy i nagrody ich laureatom, wśród których liczną grupę stanowili uczniowie bialskich szkół.

19 czerwca
Turniej tańca Szkoły Tańca „Kontra”
Prezydent Miasta Biała Podlaska uczestniczył w turnieju tańca bialskiej szkoły tańca „Kontra” zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta, podczas którego wręczona została m.in. specjalna nagroda Prezydenta Miasta.
III Turniej Tańca “Kontrowisko 2021” w bialskim amfiteatrze <<==>> LINK

Pół wieku Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”
W tym dniu Prezydent Litwiniuk wziął również udział w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”, który obchodzi 50-lecie swojej działalności artystycznej przy bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Koncert miał na celu przede wszystkim promocję płyty z nowymi, wyjątkowymi aranżacjami muzyki ludowej. Na nagranie tej płyty w studio Polskiego Radia, Miasto Biała Podlaska przeznaczyło dotację w wysokości 20 tys. zł.

21 czerwca
Wspomnienia dziadków o dawnej Białej Podlaskiej
Wręczono nagrody laureatom konkursu Działu Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej, który Prezydent Michał Litwiniuk objął patronatem, a który miał na celu zebranie opowieści wnuków o dziadkach – bialczanach kształtujących historię miasta. Wspomnienia te zostały wydane jako publikacja biblioteki.

„Kontra” ze spektaklem na rzecz schroniska Azyl
W tym dniu też szkoła tańca „Kontra” przedstawiła na deskach amfiteatru widowisko połączone z akcją charytatywną na rzecz miejskiego schroniska dla zwierząt Azyl. Było to wydarzenie objęte przez Prezydenta Miasta Honorowym Patronatem.
Odnalezione szczęście – Szkoła Tańca Kontra charytatywnie dla schroniska Azyl <<==>> LINK

22 czerwca
Podsumowanie ligii koszykówki
Podczas podsumowania ligi koszykówki zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 9, Prezydent Litwiniuk wręczył puchary i dyplomy uczestnikom tej rywalizacji, angażującej młodych sportowców z województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Bezpieczeństwo na drodze – finał konkursu
W tym dniu także Prezydent Białej Podlaskiej wręczył nagrody laureatom konkursu „Bezpieczeństwo na drodze”. Jego celem była popularyzacja wiedzy dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Zwycięski projekt Amelii Żulińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 stał się motywem bannerów, które są widoczne na rondach miejskich.
Biała Podlaska: Konkurs “Bezpieczeństwo na drodze” (galeria) <<==>> LINK

Turniej tańca Dance Academy Studio
Tego dnia także turniejem tańca, który odbył się w amfiteatrze miejskim, podsumowano rok pracy artystycznej Dance Academy Studio działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.
Tanecznie i muzycznie na scenie bialskiego amfiteatru <<==>> LINK

23 czerwca
Negocjacje w sprawie kosztów budowy hali i trybuny przy stadionie
Odbyły się negocjacje dotyczące ulepszenia przez oferentów ceny budowy dwóch zadań w ramach budowy stadionu miejskiego: hali sportowej i trybuny.

Uzgodnienia wrześniowego Festiwalu Bogusława Kaczyńskiego
Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, z dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie Kamilą Lendzion oraz z dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego Zbigniewem Kapelą, by omówić organizację kolejnych wydarzeń związanych z wrześniowym festiwalem.

Złote i Diamentowe Pióra rozdane
Tego dnia również, Prezydent Litwiniuk wręczył podczas uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 „Złote i Diamentowe Pióra”. Otrzymali je uczniowie bialskich szkół wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami i bardzo wysokimi wynikami w nauce. W tym roku otrzymało je 42 młodych ludzi.
Biała Podlaska: Złoto i diamenty dla wybitnych uczniów. Oto tegoroczna elita! (galeria) <<==>> LINK

Zbudują ulice Bownika, Barbasiewicza, Łuczyckiej, Madler i Damrosza
W tym dniu, Prezydent Białej Podlaskiej podpisał umowę na realizację inwestycji wspólnej z Józefem Naumiukiem, inwestorem prywatnym. W ramach tego przedsięwzięcia zbudowane i przebudowane zostaną ulice: Władysława Bownika, ks. Edmunda Barbasiewicza, Haliny Łuczyckiej, Wandy Madler i Stanisława Damrosza. Będzie to budowa jezdni wraz ze zjazdami i chodnikami, instalacja oświetlenia, kanału technologicznego i deszczowego oraz przebudowa kolidujących sieci linii energetycznej.

Bialska Nagroda Kultury dla Anny Stanek i Małgorzaty Maciejewskiej
W tym dniu, Prezydent Michał Litwiniuk wręczył Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej I stopnia: Annie Stanek – instruktorce teatralnej oraz Małgorzacie Maciejewskiej – twórczyni kostiumów i scenografii, które przez 40 lat w istotny i znaczący sposób przyczyniały się do rozwoju życia kulturalnego w Białej Podlaskiej, zwłaszcza w dziedzinie teatru.
Bialska Nagroda Kultury dla Anny Stanek i Małgorzaty Maciejewskiej <<==>> LINK

24 czerwca
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych
Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczniów kończących swoją edukację w bialskim Zespole Szkół Specjalnych.
Zakończenie roku szkolnego ósmych klas w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej <<==>> LINK

Naczelnik Stanisław Romanowski na zakończeniu roku w Przedszkolu Samorządowym nr 6
W tym dniu uroczystość taką miały też dzieci z Przedszkola nr 6. Uczestniczył w niej naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski.

25 czerwca
Koniec roku szkolnego w bialskich placówkach edukacyjnych
W związku z zakończeniem roku szkolnego, Prezydent Litwiniuk wziął udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Kochanowskiego, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego. Razem z dyrektorami placówek podziękowali uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz rodzicom za efektywną współpracę w trudnym czasie pandemii. W pozostałych bialskich szkołach Urząd Miasta reprezentowali: zastępca prezydenta Maciej Buczyński, naczelnik Gabinetu Prezydenta Wojciech Sosnowski oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski.
Biała Podlaska: Koniec roku szkolnego w miejskich szkołach (galeria) <<==>> LINK

Absolutoria dla Zarządów miejskich spółek
Tego dnia Prezydent uczestniczył w posiedzeniach Zgromadzeń Wspólników w miejskich Spółkach: Zieleń, Zakład Gospodarki Lokalowej, Miejski Zakład Komunikacji, podczas których udzielił absolutorium zarządom i radom nadzorczym tych spółek.

Z pracownikami MZK o bieżącej sytuacji i planach na przyszłość
Spotkałem się również z pracownikami MZK. Omówiliśmy bieżącą sytuację spółki, sprawy pracownicze oraz plany na najbliższy czas.

26 czerwca
11. Rowerowy Rajd śladami Józefa Ignacego Kraszewskiego
Już po raz 11. wraz z miłośnikami jazdy na rowerze, Prezydent Michał Litwiniuk wraz z rodziną, wzięli udział w rajdzie śladami J.I. Kraszewskiego, podczas którego, jadąc do Romanowa, siedziby muzeum pisarza, tradycyjnie odwiedzano ważne dla historii regionu miejsca w Ortelu Królewskim, Łomazach, Rossoszu i Wisznicach. I tym razem, podobnie jak rok temu, rajd był jednym z wydarzeń związanych z uczestnictwem Białej Podlaskiej w ogólnopolskiej rywalizacji miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Rajd Rowerowy Szlakiem Kraszewskiego <<==>> LINK

Taniec jako zdrowa forma aktywności ze szkołą tańca Boogie Town
Tego dnia na pl. Wolności miało miejsce objęte przeze mnie Honorowym Patronatem wydarzenie szkoły tańca Boogie Town, mające na celu promocję tańca jako formy aktywności ruchowej. Otworzył je razem z właścicielką szkoły tańca panią Małgorzatą Jagiełło naczelnik Gabinetu Prezydenta pan Wojciech Sosnowski.

27 czerwca
Proboszcz parafii bł. Honorata, ksiądz prałat Janusz Onufryjuk odchodzi na emeryturę
Zastępca Prezydenta Maciej Buczyński podziękował w imieniu Prezydenta Michała Litwiniuka podczas uroczystej mszy św. w kościele pw. błogosławionego Honorata Koźmińskiego odchodzącemu na emeryturę ks. prałatowi Januszowi Onufryjukowi za jego posługę i 15-letnią pracę w tej parafii.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
źródło: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: arch.radiobiper.info / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama