Reklama

Biała Podlaska: O nowej książce historycznej dr. Pawła Borka (film)

"9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko - sowieckiej (1919-1920)", to tytuł najnowszej książki historyka, a zarazem dyrektora Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Białej Podlaskiej dr. Pawła Borka. Książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. 

Publikacja powstała z okazji setnej rocznicy zakończenia wojny polsko-sowieckiej 1919-1920 r., największego w historii odrodzonej II Rzeczypospolitej konfliktu zbrojnego prowadzonego w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Jak mówi jej autor, jest pierwszą całościową próbą jednoczesnego zaprezentowania aktualnego stanu wiedzy historycznej na temat działań wojennych 9 Dywizji Piechoty w latach 1919-1920 oraz istotnej roli Południowego Podlasia w konflikcie z Sowiecką Rosją. Książka traktuje również m.in. o roli społecznej, czy kulturalnej, jaką pełniło stacjonujące na Południowym Podlasiu wojsko. – 9 Dywizja pełniła na Południowym Podlasiu kluczową rolę. Drugim co wielkości w naszym regionie był garnizon w Białej Podlaskiej, i jak na ówczesną liczbę mieszkańców, wojsko było widoczne w każdej dziedzinie życia i ta współpraca ze społeczeństwem wyglądała bardzo dobrze – podkreśla dr Paweł Borek. 

Książkę dr. Pawła Borka można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej, bądź zamówić pod numerem telefonu: 83 341 60 11 oraz pisząc na adres: [email protected]

Film: Biper TV
Zdjęcie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama