Terespol: Srebro Izy w Poznaniu

W trzecim dniu Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Poznaniu w dniu 26 czerwca 2021 r. odbył się bieg na dystansie 5000 m doskonale spisała się w nim Izabela Paszkiewicz, która uzyskała czas 16:05,50, zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal. Wygrała Beata Topka w czasie 16:03,91, a trzecia była Monika Jackiewicz (16:05,95).

W zawodach wystartowało 16 zawodniczek. Od początku było „spacerowe” tempo. „Zdenerwowało” to naszą Izę, która zdecydowanie wyszła na prowadzenie i narzuciła większe tempo. Prowadziła do połowy dystansu. Rozerwała stawkę zawodniczek początkowo na dwie grupy, a potem jeszcze bardziej. Na trzy okrążenia przed metą prowadziły trzy zawodniczki: Oliwia Wawrzyniak (ostatecznie 4 m), Monika Jackiewicz i Iza Paszkiewicz. Niesamowitym finiszem popisała się Beata Topka, która zniwelowała różnicę niemal dwudziestometrową, doszła do prowadzących dziewcząt i wygrała! Srebro Izy to kolejny dobry start i potwierdzenie doskonałej formy! Gratulacje!

materiał:  Terespol MOK
tekst i zdjęcia:  Krystyna Pucer
opracowanie:  Gwalbert Krzewicki