Reklama

UFO Kultura Ufa Miłości w Białej Podlaskiej

Termin wydarzenia: 1 lipca 2021
, godz. 00:00
Projekt UFO Kultura Ufa Miłości w dniach 1 i 2 lipca 2021 roku odwiedzi Białą Podlaską i przeprowadzi swoje działania w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej. UFO Kultura Ufa Miłości to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest umożliwienie osobom z różnorodnymi ograniczeniami, barierami, wykluczonym społecznie dostęp do muzyki, zarówno w roli odbiorcy, jak i twórcy. Projekt realizuje Fundacja Muzyczni Czarodzieje, a wraz z nią Scena JazzState. Radio Biper właśnie objęło patronat medialny nad wydarzeniem!

Projekt obejmuje warsztaty muzyczne zwieńczone koncertem ich uczestniczek/uczestników wraz z koncertem muzyki jazzowej oraz improwizowanej. Projekt jest skierowany do społeczności zakładu karnego, zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich, miejskiego ośrodka pomocy społecznej, hospicjum stacjonarnego oraz hospicjum domowego. – Docieramy poniekąd do innych rzeczywistości, aby pozwolić poczuć się osobom wykluczonym bądź zmarginalizowanym w dostępie do kultury jej pełnoprawnymi obywatelami, którzy dzięki niej mogą wyrazić swoje emocje, potrzeby, poczuć się dostrzeżeni oraz wysłuchani. – mówią organizatorzy.

JazzState służy jednoczeniu ludzi. Jest inicjatywą dzięki której muzyczna rozmowa odbywa się w szacunku, a każdy czuje się do niej zaproszony. Jej intencją jest dokonywanie zmian w dostępie do muzyki – wyruszać z jazzem i muzyką improwizowaną tam skąd ludzie sami nie mogą bądź nie potrafią po nią sięgnąć.

Fundacja Muzyczni Czarodzieje wraz z JazzState odwiedziła 12 i 13 czerwca 2021 Zakład Poprawczy oraz Schronisko dla Nieletnich w Mrozach.

W nadchodzącym tygodniu Projekt UFO Kultura Ufa Miłości trafi do Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, a później do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy, Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz do Hospicjum Domowego Ewdomed w Konstancinie.

Realizatorami projektu UFO Kultura Ufa Miłości są: Karolina Szewc, Agata Kubrak oraz Bartek Miecznikowski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autorem fotografii JazzState jest Piotr Matey.
Autorem fotografii Fundacji Muzyczni Czarodzieje jest Szymon Gębski.

materiał: Fundacja Muzyczni Czarodzieje
tekst i zdjęcia: Karolina Szewc koordynatorka projektu Fundacja Muzyczni Czarodzieje
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama