Reklama

Kryminałki: Oszuści wyłudzają pieniądze za pomocą kodów BLIK

Biała Podlaska: Włamanie na internetowe konto społecznościowe mieszkanki gminy Piszczac. Poprzez komunikator sprawca wysyłał z konta do znajomych poszkodowanej prośbę o kody BLIK. Mieszkanka Białej Podlaskiej przesłała kod na kwotę 1000 zł do wypłaty poprzez bankomaty. // Lechuty Duże: Sprawca za pomocą aplikacji wyłudził od mieszkanki gminy Terespol kod BLIK o wartości 1000 zł. // Curyn: 68 letni nietrzeźwy kierowca motoroweru. // Biała Podlaska: Włamanie do domu jednorodzinnego. Kradzież pieniędzy i biżuterii.

21.06.2021 r., BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał oszustwa komputerowego w ten sposób, że bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie i przekazywanie danych poprzez nieuprawniony dostęp na portalu społecznościowym do konta mieszkanki gm. Piszczac, po czym poprzez komunikator wysłał z tego konta do znajomych w/w wiadomości z prośbą o udostępnienie kodów blik, w wyniku czego mieszkanka Białej Podlaskiej w prowadzonej poprzez komunikator korespondencji ze sprawcą przekazała kod BLIK, który został zrealizowany poprzez wypłatę środków pieniężnych w kwocie 1000 zł w jednym z bankomatów. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

24.06.2021r. LECHUTY DUŻE, 
Nieznany sprawca za pomocą aplikacji podszywając się pod inną osobę poprzez przesłanie kodu BLIK i wypłatę z bankomatu doprowadził mieszkankę gm. Terespol do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1000 zł. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

25.06.2021 r. CURYN, 
Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych PP Sławatycze zatrzymali do kontroli drogowej 68-letniego mieszkańca gm. Łomazy, który kierował motorowerem marki Romet będąc w stanie nietrzeźwości: 1,2 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

25.06.2021 r. gm. Biała Podlaska
Mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła, że nieustalony sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, skąd skradł pieniądze oraz złotą biżuterię na szkodę zgłaszającej i jej męża. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama