Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Stażyści z Naruszewicza – z ziemi greckiej na europejski rynek pracy

W dniach 31 maja – 12 czerwca 2021 r. grupa 37 uczniów Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim (22 techników hodowców koni, 10 techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz 5 techników hotelarstwa) wraz z nauczycielami, przebywała na stażu zawodowym w Grecji. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Stażyści z Naruszewicza – z ziemi greckiej na europejski rynek pracy” na zasadach Programu Erasmus+.

Posłuchaj ważnego spotu:

Program projektu młodzież realizowała w zakładach pracy m.in. warsztacie maszyn rolniczych, ośrodkach jeździeckich i hotelu Golden Sun. W czasie wolnym zostały zorganizowane wycieczki do najbardziej znanych miejsc historycznych i turystycznych. Stażyści zwiedzili Meteory, Thessaloniki – miasto w północnej Grecji, spacerowali wąwozem Enipeas w górach Olimpu, odwiedzili miasteczko górskie Stary Panteleimon, a także odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie zwiększyli praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne, zdobyli doświadczenie w międzynarodowym środowisku oraz poszerzyli wiedzę na temat kultury i obyczajów Grecji. Uzyskany certyfikat zwiększył szansę uczniów na rynku pracy w kraju i za granicą.

materiał: Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim
tekst i zdjęcia: Urszula Majewska-Chilkiewicz / Ilona Bazylczuk, Justyna Żebrowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama