Reklama

Tanecznie i muzycznie na scenie bialskiego amfiteatru (galeria)

Bialski Amfiteatr na swojej scenie ponownie zgromadził młodych tancerzy i śpiewaków. 22 czerwca wystąpiły grupy taneczne i muzyczne działające przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Na rozgrzewkę zobaczyć było można koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapeli Ludowej „Podlasiacy”. Godzinę później odbędzie się I Turniej Tańca Dance Academy Studio. Taneczno muzyczne spotkanie było też tłem do podsumowania ogólnomiejskiego konkursu "Bezpieczeństwo na drodze" w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VIII Szkół Podstawowych a nagrody wręczał prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk - o tym w oddzielnym materiale.

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapela Ludowa „Podlasiacy” to ludowe rytmy, kolorowe stroje i kwiaty we włosach, sami tancerze lubią najbardziej. Kierownikiem artystycznym i instruktorem zespołu jest Magdalena Osmulska. Kierownikiem Kapeli jest Andrzej Karaś. Dla Zespołu „Podlasiacy” występ w bialskim amfiteatrze był podsumowaniem roku artystycznego. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne i śpiewające zespołu. Zatańczono krakowiaka, tańce lubelskie, suwalskie, krośnieńskie oraz nasze podlaskie. Przygrywała do tańców Kapela Ludowa „Podlasiacy” w składzie: Andrzej Karaś (akordeon), Mariusz Polak (kontrabas), Adam Zieliński (bębenek), Arkadiusz Juźko (klarnet), Sławomir Mielniczuk (skrzypce), Wiktor Banach (skrzypce), a w śpiewającym chórku kapeli usłyszeć można było: Dorotę Hubczuk, Karinę Kotowską, Amelię Kotowską, Julię Konczerewicz, Aleksandrę Szprychel, Hannę Pawluk i Kalinę Trzeciak. W przerwach pomiędzy tańcami Kapela zagrała i wyśpiewała wiązankę łowicką, „Lipkę”, polkę F, oberka „Rżnij Walety” i „Hej od Krakowa jadę”.

Tego też dnia odbył się I Turniej Tańca Dance Academy Studio. Tancerze zmierzyli się w kilku kategoriach: taniec uliczny, taniec współczesny do lat 11 i taniec współczesny powyżej 12 lat. Tu nad całością czuwała instruktorka DAS, Karolina Brodzik Zaremba.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama