Reklama

Trasa na Janów Podlaski – drogowcy na finiszu (galeria)

Ekipy drogowców PRD Horeglad finiszują z pracami na ponad pięciokilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1031L. Trasa z Białej Podlaskiej do Janowa Podlaskiego. Odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 811 do skrzyżowania z drogą na Rokitno w Polinowie, tuż przed Klonownicą Małą. Tu właśnie trwa II etap modernizacji. Dla podróżujących trasą najważniejsze jest to, że droga jest przejezdna. Jeszcze kilka dni temu trwały prace związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu.

Prace zostały zakończone. Trwają te związane z wykonaniem kilku pozostałych zjazdów z głównej trasy na posesje i drogi śródpolne. Każdy z nich uzyskał wzmocnienie podbudowy a na kruszywo układany jest dywanik asfaltowy. Wczoraj wykonywano też ostatni z przepustów rowów melioracyjnych i odwodnienowych. Zakończono prace na przebudowie dwóch ścinanych łuków drogi. Pozostały drobne prace na uporządkowaniu poboczy na długości kilkuset metrów.

Co z rondem?
Czekamy. Zarząd Dróg Wojewódzkich pod który podlega droga wojewódzka 811 rozpisał przetarg na wykonanie projektu budowlanego przebudowy skrzyżowania opisywanej drogi powiatowej nr 1031L z drogą wojewódzką. W pierwszej wersji realizowanego projektu modernizacji drogi, zaplanowano skrzyżowanie w kształcie litery „T”. Dopiero kolejne rozmowy i interwencje nakłoniły ZDW do zmiany planów i zaproponowania modernizacji skrzyżowania drogi wojewódzkiej z powiatową docelowo jako rondo. Trwa projektowanie. Czy uda się jeszcze na ten rok rozpisać przetarg na wykonanie prac i jeszcze w tym roku wykonać i oddać kierowcom do użytku rondo? Czasu jest coraz mniej.

Przypomnijmy, że pierwszy etap modernizacji powiatówki nr 1031L miał miejsce na odcinku od Klonownicy do Janowa Podlaskiego, wraz z ulicą Bialską w samym Janowie. Obecnie prace wykonywane są na drugim etapie o długości ok. 5 km 200 metra. Wykonano wszystkie prace związane z budową odcinków nowych chodników i zatok autobusowych w terenie Klonownicy Plac, Polinowa i Klonownicy Małej. Do końca czerwca prace na II etapie również powinny zostać zakończone. Pozostanie oczekiwanie na budowę ronda.

Janów Podlaski: Ścinają łuki na trasie drogi powiatowej w Klonownicy Plac <<==>>LINK
II etap drogi na Janów Podlaski. Czy będzie rondo z drogą wojewódzką? [FILM] <<==>>LINK

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama