Reklama

Mała Książka Wielki Człowiek (zaproszenie)

Rodzicu, Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej? A może posiada już własną kartę czytelnika? Przyjdź do biblioteki, a dowiesz się o tegorocznej akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział już w trzeciej edycji tej pro czytelniczej akcji. Zapraszamy do Biblioteki Barwnej, Filii nr 1, Filii nr 3 oraz Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, urodzone w latach 2014 – 2017, otrzyma w prezencie bezpłatną i wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start!
Zestaw zawiera: „Pierwsze czytanki dla…” dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka spełniające najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowany praktyczny poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni im o korzyściach wynikających z codziennego czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, która potrwa do sierpnia 2021 r.
Więcej informacji pod numerem tel.: 83 341 64 53 lub na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna
tekst i zdjęcia: Marlena Wachowiec pracownik Biblioteki Barwnej i pomoc w Dziale Promocji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama